Li, V i ^jl' Een praatje bij een plaatje y/.. 2: Op de vraag over de ansichtkaart in de vorige Kroniek kwam Marieke Roos met de oplos sing: De "Opa" als een van de afzenders is de Harm Smeenge uit het artikel Harm Hendriks- zoon Smeenge uit dezelfde Kroniek. De kaart is gestuurd naar het gezin Hendrik van Riel en Riek Smeenge, dochter van Harm. Dit gezin had drie zonen en een van de zoons Van Riel is de vader van Marieke Roos-van Riel. Het 'adres' op de kaart is dus van haar grootouders, en de "Opa" van de kaart haar overgrootvader. Gezien de summiere adressering was de familie Van Riel redelijk bekend in het nog niet zo grote Assen van die tijd. Grootvader Hendrik was afgekeurd, maar had een carrière als directeur van het postkantoor in Emmen achter de rug; grootmoeder Riek was inspectrice van het lager onderwijs. Over het (net te lezen) stempel van Museum Jan Lont heeft Marieke nog navraag gedaan, maar op Stroe wisten ze van niets. Een ander punt is de namen van de overige afzenders. In de grote vitrine in het Genoot schapshuis ligt de kaart momenteel tentoongesteld en daar worden alle namen genoemd; we zetten ze even op een rijtje voor u: - V.J.P. Blocq van Kuffeler: Directeur Generaal van de Zuiderzeewerken - G. Minderhout: Inspecteur Staatslandbouwbedrijven - A.L.H. Roebroek: lid van de Wieringermeerdirectie - H. Wortman: ï-ste Dir. Gen. van de Zuiderzeewerken - S. Smeding: lid van de Wieringermeerdirectie - J.F. Ligtenberg: hoofdingenieur - F.P. Mesu: lid van de Wieringermeerdirectie il' Op 17 oktober 2013 kwam bij mij een mail binnen van Jan Jansen uit Wieringerwerf met de volgende inhoud: 18 Kroniek no. 66, 2ie jaargang, 2013/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 19