Uitnodiging Foto's kijken Stevin Sluis, Afsluitdijk, bezichtiging Kerk 'de Ark,' Kerkring ia, Middenmeer, rondleidingen koorzang(?) Nieuw Joods Werkdorp, Nieuwsluizerweg 42, Slootdorp: met medewerking van o.a. Oude Glorie, nOeverse Dansgroep, shan- ty-koor De Gesmeerde Kelen, fotoclub Het Derde Oog, Quiltwerkgroep Jeanette Renooy, Tassen van Vrouwen van Nu, Ac- cordeonvereniging't Allegaartje Boerderij familie Veldt, Molenweg 27, rondleiding RK Kerk (toren), Granpré Molièrestraat, Wieringerwerf, rondleiding MFC 'de Doorbraak', Bollenstraat 66, Kreileroord, expositie en rondleiding RK Kerk Brugstraat 36, Middenmeer, rondleiding Dijkmagazijn Gat van de dijk, Noorder dijkweg nabij 24, Wieringerwerf, bezichti ging Voormalig Cultureel Centrum, Brink 57, Slootdorp, expositie en rondleiding Grooteman Galerie op de Zeebodem, Schelpenbolweg 5, Slootdorp, expositie en rondleiding ledereen, groot en klein is 14 september aldaar welkom. Rein Kooien Hierbij nodigen wij u uit voor de leden vergadering, die zal worden gehouden op: dinsdag 19 november 2013, om 20.00 uur in MFC 'De Doorbraak', Bol lenstraat 66, Kreileroord Agenda Welkom door de voorzitter Mededelingen Lezing door Dhr. A. Dudink Thema: 'Polder voor de deur' Rondvraag Sluiting Namens het bestuur: H.J. Roelofsen, secretaris In de afgelopen twee jaar zijn enkele perso nen begonnen met het scannen van de foto- voorraad van het Genootschap. Momenteel zijn er ruim 5000 foto's gescand. De scan- groep bestaat uit Leo de Vries, Greta de Wit en Pier Montsma. Eerder was Piet de Bont ook betrokken bij het scannen; helaas is hij ziek geworden en begin maart overleden. Na het scannen knapt Leo de scans nog wat op door ze recht te zetten, vuiltjes weg te werken en zo mogelijk nog iets te doen aan contrast en dergelijke. Momenteel is Pier Montsma bezig de foto's over te zetten naar de Beeldbank en houdt met name Greta zich bezig met de beschrij ving van de foto's. Een eerste resultaat is nu te zien: kijk daarvoor op onze site www.wieringermeergeschiedenis.nl en zoek onder de kop Fotoalbum naar Beeldbank en u vindt de foto's. We kunnen ons voorstellen dat een beschrijving niet altijd correct ofvol- ledig is. In dat geval kunt u gebruik maken van het Formulier voor aanvullende informa tie, dat u vindt onder de beschrijving van de foto's. We hopen de komende tijd nog veel foto's te kunnen plaatsen in de Beeldbank. Pier Montsma Ook te zien nabij Gemaal Leemans Kroniek no. 65, 2ie jaargang, 2013/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 6