Mededelingen De ledenvergadering zal dit najaar gehouden worden op 19 no vember 2013 in het dorpshuis de Doorbraak in Kreileroord. Voor de pauze komen de ver enigingszaken aan de orde. Al het genoot- schapsnieuws kan worden besproken. De leden kunnen hun ideeën inbrengen, het bestuur luistert. Ook naar kritiek. De hoofdmoot van de avond wordt gevormd door de lezing van Ad Dudink. Bij veel leden, vooral bij de Zuid-Wieringermeerders is dat een bekende naam. Ja precies: een van de Dudinken van het Bagijnhof. We zijn als be stuur blij met zijn toezegging. Ad is een boei ende spreker. Hij komt vertellen hoe het indertijd was, en nog is, voor de bewoners van de voormalige Zuiderzeekust sinds de Wieringermeerpol- der voor hun kust droog kwam te liggen. En bovendien hoe hun eb en vloed door de aanleg van de Afsluitdijk een stille zoete wa terplas werd. We weten allemaal hoe tegen woordig grote projecten worden beïnvloed door de publieke opinie. Hoe ging dat toenmaals bij de gigantische Zuiderzeewerken, waren wij Wieringermeer- ders echt welkom? Ad Dudink zal het ons vertellen. Komt allen naar de Doorbraak. Lekkere koffie, voldoende parkeergelegen heid. Cadeau-advies In de vitrinekast van het Genootschapshuis liggen diverse boeken te koop aangeboden voor schappelijke prijzen. Ook het kinder boek 'Wieringermeer, voor ons gemaakt' is nog voorradig. Dat is zeker iets voor uw kleinkinderen. En anders voor Sinterklaas. Open k: Open Monumentendag 14 september Heel Nederland is die dag in de ban van de Monumenten. Veel monumentale panden en objecten zijn bij deze gelegenheid openge steld voor het publiek. Gewoon vrij toegan kelijk. Een ideale kans om eens achter al die pracht en praal te kunnen kijken. Het Genootschap doet dit jaar mee. Mede op verzoek van de gemeente Hollands Kroon hebben we vele beheerders van monumen ten benaderd en hun medewerking ge vraagd. Ronduit positief waren de reacties. Ze doen allemaal mee. Zelfs met exposities en optredens. Geweldig. U kunt aan de mo numentenronde meedoen op alle mogelijke manieren. Per fiets, per auto, of anderszins. Linksom of rechtsom, kort of lang. Bedenk wel, de openstelling is alleen op zaterdag 14 september van 10.00 uur tot 16.00 uur. Een 'Monumentenkaart' wijst u de weg. De deel name is gratis! Op de 'Monumentenkaart' staan alle deelnemers vermeld. Naast een korte beschrijving van de panden treft u op deze kaart ook informatie aan, betreffende activiteiten), afstanden, toiletten, koffie/ thee (niet overal gratis) De 'Monumentenkaarten' zijn die dag ver krijgbaar bij de vier startpunten. Dat zijn: - Het Genootschapshuis, Brugstraat 11, Middenmeer - Voormalig Cultureel Centrum, Brink 57, Slootdorp. - MFC'de Doorbraak,' Bollenstraat 66, Kreileroord - De Christus Koning Kerk, G.P. Molière-straat 23, Wieringerwerf Op onze website www.wieringermeerge- schiedenis.nl kunt u van tevoren de kaart al vast bekijken. Daar vindt u ook een overzicht van alle memorabele plaatsen in de polder. De deelnemers en hun programma: - Genootschap voor de Geschiedenis van Wieringermeer, Brugstraat 11, Midden- meer - Gemaal Lely, Zuiderdijkweg 22, Wieringer werf, rondleiding en expositie - Gemaal Leemans, Noorderdijkweg 26, Wieringerwerf, rondleiding en expositie Kroniek no. 65, 2ie jaargang, 2013/2 MIDNUMENTENDAG

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 5