De Jong Vertrouwd met visie Middenmeer Van de redactie Geachte lezers, Deze Kroniek staat voor een belangrijk deel in het teken van de komende Open Monu mentendagen in september. Op de volgende bladzijde vertelt onze voorzitter wat het Ge nootschap daar op zaterdag 14 september aan gaat doen; zoals u kunt zien een heel programma. Zelfs de prijsvraag, twee blad zijden deze keer, gaat over monumentale onderwerpen. De redactie legt uit waar een (rijks)monu- ment aan moet voldoen en in een apart ar tikel laten we "onze" rijksmonumenten de revue passeren. Dan heeft u alvast wat voor kennis in het geval dat u deze monumenten een bezoek brengt. En daar gaan wij natuur lijk vanuit. Verder wordt nagegaan welke "zaken" (om het zo maar te noemen) je allemaal in de polder kunt tegenkomen waarvan je kunt zeggen dat ze de moeite (van het bewaren) waard zijn. Dingen die een stuk van onze geschiedenis vertegenwoordigen, of ons herinneren aan een belangrijke gebeur tenis. Veel van die dingen zijn al verloren gegaan en die er nog zijn of staan moeten we koesteren en in stand houden. Verder wordt aan de hand van een straat naambordje een persoon besproken die van belang is geweest voor onze polder: deze keer Harm Smeenge, die pionier wordt ge noemd, maar dat helemaal niet blijkt te zijn. Voor ik het vergeet nog een rectificatie: in de vorige Kroniek wordt op blz. 27 van het artikel "Wapen- en voedseltransport" als een der krakers Koos van der Veen genoemd. Dit moet zijn Koos Hoekstra, de comman dant van de verzetsgroep in de polder. Bedankt Anita. Namens de redactie, Pier Montsma PS: Noteer nog even de ledenvergadering van dinsdag 19 november in uw agenda! Accountants Belastingadviseurs Brugstraat 42a T (0227) 50 19 44 Postbus 17 F (0227) 50 19 14 1775 ZG Middenmeer info@dejong-middenmeer.nl Kroniek no. 65, 2ie jaargang, 2013/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 4