Een praatje bij een plaatje Nou vooruit, voorde laatste keer enkele opmerkingen over de Bayer-foto (zie Kroniek 64): Volgens Wim Janssen uit Ruurlo zijn de nrs. 2 en 10 de heer en mevrouw Janssen (2xs!) van het Wagenpad; de heer en mevrouw De Bont (nr. 1 en 20) kwamen van de Medemblikkerweg en nr. 30 is zeker Piet Veldt. Ook nr. 21 is nu bekend: volgens Jo van Dam zou het haar vader kunnen zijn. Over de 31 personen op de onderstaande foto (zie ook de vorige Kroniek) het volgende: Van o.a. Wim Janssen uit Ruurlo en Ben Datema uit Kootstertille zijn de volgende perso nen herkend: 1. Scholten, Westerterpweg; 4. Jan van Vilsteren, Oosterkwelweg; 5. Hoffer, Westerterpweg; 7. Bakker, Westerterpweg; 9. De Bont, Medemblikkerweg; 10. Kits; 11. Van Dam, Robbenoordweg; 14. Kemmeren; 15. Van Onna; 16. Schouten; 22. Gerrit Smit, Wagenpad; 23. Schoutsen, Westerterpweg; 26. Jan Smit, broer van Gerrit, Oosterkwelweg; 27. Arnold Reijers, Noorderdijkweg; 28. Frans Ketelaar, Kwelweg; 29. Stam; 30. Van Campen; 31. Suidgeest. Het betreft hier een retraitegroep van R.K. boeren en tuinders, vrijwel zeker lid van de LTB. Volgens Ben Datema stond het retraitehuis aan de Loudelsweg in Bergen, waarin paters redemptoristen voor groepen katholieken bezinnings- en vormingsdagen leidden. Zo'n groep verbleef meestal twee dagen volledig verzorgd in het pand, dat er nu niet meer staat. I.v.m. de oogsttijd zal de retraite in de late herfst, winter of vroege voorjaar geboekt zijn. 32 Kroniek no. 65, 2ie jaargang, 2013/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 33