familie naar de bijeenkomst was gekomen. Nee, zij zaten vol zelfvertrouwen. Per slot van rekening waren niet alleen hun vaders gescreend voor toelating in de polder, ook hun moeders! Een gevolg van dit streven van de Bond was wel dat het mannenbolwerk de Hollandsche Maatschappij van Landbouw een extra stoel liet aanschuiven in de verga derzaal van het hoofdbestuur. Tineke mocht als eerste die stoel een tijdje bezetten voor de provincie Noord-Holland. "We werden maar schoorvoetend geaccepteerd", her innert Tineke zich nog, "veel in te brengen hadden we niet". Dat vergaderen met mannen heeft ze ook in politiek verband gedaan. Daar was haar inbreng gelukkig groter. Twee perioden heeft Tineke voor de VVD in de gemeenteraad ge zeten. De laatste als fractievoorzitter. Twee citaten uit het Noord-Hollands Dag blad n.a.v. het beëindigen van haar politieke loopbaan. "Ik wilde geen speciale vrouwen rol. Ik heb getracht me positief op te stellen en ben nooit een man tegengekomen die zich daar niet voor kan openstellen." En: "Rispens, die dingen liever kort zegt, kan geen speciale onderwerpen noemen waar ze zich sterk voor heeft gemaakt: 'Ik had geen hobby's. Waar we aan werkten, kwam ter sprake in het fractieberaad. Ik heb in diverse commissies gezeten. In de laatste periode waren dat ruimtelijke ordening, financiën en onderwijs.'" Hier komen de exacte jaartallen wel boven water: een erepenning van de Wieringer- meer vermeldt de periode van 1978 -1986. Het is alweer heel wat jaren geleden dat Tineke en haar man Egbert de boerderij inruilden voor een huis in het dorp. Zo gaat dat. Egbert leeft helaas al enkele jaren niet meer en nu doet Tineke de meeste dingen in en om huis zelf. Deze zomer wordt ze 87 jaar. Dat verhindert haar echter niet nog mee te gaan met deze tijd. Dat ze ooit nog rond zou rijden op een elektrische fiets had ze vroeger niet kunnen dromen. En dat ze via de l-pad zou skypen met haar dochter en gezin in Canada al he lemaal niet! Soms lijkt Canada nu dichterbij dan Groningen in de dertiger jaren. Marieke Roos De boerderij aan de Tussenweg, na de oogst Kroniek no. 65, 2ie jaargang, 2013/2 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 31