KOOLEN^ CHAMPIGNONS 'even' een nieuwe grasmat konden leggen in de Arena. Dat kon. In plaats van naar huis reden ze naar het voetbalstation in Amster dam-Zuidoost. Om twee uur 's nachts lagen de graszoden erin. 'En', zegt Jan, 'de volgen de morgen wel gewoon weer aan het werk'. De laatste vijf jaar dat hij fulltime werkte was in de Haarlemmermeer, voor de te hou den Floriade 2002. Op hele stukken terrein heeft hij bomen gerooid, onder andere voor een stiltegebied. Stilzitten kan hij niet. Zijn schuurtje staat vol met spullen voor de rommelmarkt: fietsban den, tuingereedschap, televisies, boorma chines en andere elektrische apparaten. De tv's en apparaten repareert hij, maar als dat niet lukt demonteert hij ze. Tot op het klein ste onderdeel. Koper, ijzer, aluminium, alles wordt apart gehouden en naar de opkoper gebracht. 'Je wordt er niet rijk van, maar je moet toch bezig blijven', meent Jan. De andere zoon De Caluwé, Peter (1948), werkte vanaf midden jaren zestig ook bij het vlasrepelbedrijf. Toen het vlasbedrijf werd stilgelegd was vader 65. Vader en moeder verhuisden van de Nijverheidsweg naar de Goudenregenlaan. Met zijn vrouw Annemie- ke trok Peter in het pand aan de Nijverheids- weg. Daar wonen ze nu nog. Hij ging onder de naam 'TransMiddenmeer' verder in het transport van hout en bielzen. Inmiddels is Peter 65 en ook het transportbedrijf is stil gelegd. In de loods aan de Nijverheidsweg staat nog één vrachtwagen. Samen met en kele graafmachientjes die af en toe worden verhuurd. Rita Smit 23 Kroniek no. 65, 2ie jaargang, 2013/2 WWW.KOOLEN-CHAMPIGNONS.NL

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2013 | | pagina 24