Inmiddels is Garage Koopman-Brouwers ge vestigd op Dorsmolen 4 in Wieringerwerf; al na 3 jaar is de locatie Havenweg verlaten. De zaken gingen dermate voorspoedig dat in 2005 werd uitgebreid met het pand aan de overkant, waar Renkema-keukens was gevestigd. Naast een medewerker voor de administratie zijn er drie vaste monteurs in dienst plus iemand die hand- en spandien sten verleent. Uiteraard zijn ook Koopman en Brouwers regelmatig in de werkplaats te vinden. Werk hebben ze genoeg, want 'nee' zullen ze niet gauw verkopen. PPM Fusie woningbouwverenigingen 1992 was het jaar dat de drie woningbouw verenigingen in de Wieringermeer beslo ten te fuseren. Een fusie die de opmaat vormde tot het ontstaan van de huidige Wooncompagnie. In de Wieringermeer hadden de dorpen Wie ringerwerf, Middenmeer en Slootdorp tot 1992 elk een eigen woningbouwvereniging die een eigen woningvoorraad beheerden. De woningen in Kreileroord waren in be zit van de gemeente. Administratie en on derhoud van alle woningen werden sinds 1950 centraal verzorgd door de Stichting Centraal Woningbeheer Wieringermeer. Het toewijzen van een woning gebeurde door de besturen van de verschillende verenigin gen en voor Kreileroord door de gemeente. leder had daarvoor eigen regels en ook de afspraken bij verhui zing en groot onderhoud verschil den. In de jaren negentig zagen de besturen van de woningbouw verenigingen steeds grotere ver antwoordelijkheden op zich af komen, doordat de overheid zich terugtrok op het gebied van volks huisvesting. De oplossing zagen zij in een fusie - en om op termijn verder te gaan als stichting. Op 8 december 1992 stemde een meerderheid van de leden van de woningbouwverenigingen Sloot- dorp Vooruit, De Ruimte Wie ringerwerf en Middenmeer voor de fusie. Daarmee ontstond per 1 januari 1993 Wo ningbouwvereniging Wieringermeer. Later dat jaar werd de vereniging omgezet in Wo- ningbouwstichting Wieringermeer en wer den de woningen in Kreileroord overgedra gen aan de stichting. De stichting beheerde ongeveer 3000 woningen. Er volgden meer fusies. In 1996 met Wo- ningbouwstichting De Ruimte uit Niedorp waarna de naam werd gewijzigd in Woning stichting De Ruimte Wieringermeer. Het kan toor was gevestigd in Wieringerwerf. In 1998 volgde een fusie met de woningstichtingen Schagen, Zijpe en Harenkarspel en werd ver der gegaan onder de naam Stichting Woon- Compagnie (let op de hoofdletter C). Sinds de laatste fusie in 2001 met Stichting Roac Huisvesting uit Purmerend, bestaat de hui dige Wooncompagnie met een hoofdkan toor in Hoorn en bijkantoren in Schagen en Purmerend. De officiële naam is Stichting Volkshuisvestingsgroep Wooncompagnie. Op 31 december 2011 bedroeg het aantal 'ver- huureenheden'van Wooncompagnie 13410. Cram be abyssinica In hun zoektocht naar verbreding, stuitten boeren zo'n 20 jaar geleden op het gewas crambe, een uitheems oliehoudend gewas. Officieel genaamd: Crambe abyssinica. 27 Kroniek no. 63, 20e jaargang, 2012/3 GARAGE KOOPMAN BROUWERS

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 29