Wal er in hei oprichtingsjaar van het Genootschap nog meer gebeurde Voor het bestuur en de leden van het Genootschap vormt de oprichting van deze histo rische vereniging misschien wel het belangrijkste nieuwsfeit van 1992. Maar uiteraard gebeurde er dat jaar nog wel wat meer in de Wieringermeer. Zo verhuisde bijvoorbeeld het woonwagen kamp van de Zeugweg naar de Tuinbouw- straat in Kreileroord, werd kinderdagverblijf 't Schippertje in Wieringerwerf geopend, kreeg Omroep Vereniging Wieringermeer een afdeling televisie en werd de eerste jeugdnatuuravond van Wierhaven gehou den. Ervestigde zich een diervriendelijke sla ger in Middenmeer, de chemoboxen werden ingevoerd en het gewas Crambe werd voor de eerste keer geoogst. Dorpsvereniging De Ruimte Wieringerwerf schreef de familie Tanja in als 500-ste lid, er kwam een nieuwe brandweerkazerne in de Wortmanstraat in Middenmeer, de gemeente Wieringermeer plantte een levensboom in het Lelypark, bloemenzaak Kosmos opende in Wieringer werf, garage Koopman Brouwers zag het le venslicht en in Wieringerwerf kwam een grill- room. Maar wat misschien wel het meeste rumoer bracht, waren de plannen tot fusie van de woningbouwverenigingen van Sloot- dorp, Middenmeer en Wieringerwerf. Redac teuren van de Kroniek namen enkele van die gebeurtenissen onder de loep. Diervriendelijke scharrelslager In maart 1992 nam Stefan van den Hoogen- boom samen met zijn vriendin Janetta Ding jan uit Westerland zijn intrek in het pand aan de Torenstraat, waarin voorheen de slagerij van Kees Mulder was gevestigd. De 24-jarige Van den Hoogenboom, die daarvoor in Opper does woonde, kwam via een slagersmakelaar op het spoor van de winkel in Middenmeer. Van den Hoogenboom, die zijn wieg in Den Haag had staan, volgde de slagersvakschool in Rijswijk Hij begon bij een slager in Wasse naar: een scharrelslager. Daar leerde hij de fijne kneepjes van het vak. Maar na vijf jaar achtte hij de tijd rijp voor een eigen scharrel slagerij. Burgemeestersvrouw Knorr opende de winkel in Middenmeer. De zaak in Middenmeer kwam niet tot bloei en werd na een jaartje al weer gesloten. Stefan en Janetta dreven daarna dertien jaar een scharrelslagerij in Wassenaar, totdat de klandizie daar terugliep door ingrepen van de gemeente in de infrastructuur. Ze stopten en wonen nu op Wieringen. Stefan werkt in het tegelbedrijf van zijn schoonfa milie in Westerland. Pikante Lingerie Voordat Gerdina Gompelman haar winkel begon organiseerde ze regelmatig thuis lin gerieparty's en ontdekte dat er veel vraag was naar leuk ondergoed. Nu was het altijd al een stille droom van haar om een eigen winkel te bestieren dus lag de keuze voor de hand: je opent gewoon een in lingerie gespecialiseerde zaak. Samen met haar echtgenoot Peter werd Gerdina in maart 1992 eigenaar van La Loya in Wieringerwerf. La Loya, wat in het Portugees 'de winkel' betekent, verkocht lingerie, dameskleding en bijouterieën. In La Loya konden zowel jonge als oude re vrouwen terecht voor lingerie, pikant, gewaagd of beschaafd. Naast lingerie wer den ook damesmode en bijouterieën aan de vrouw gebracht. Oorbellen, kettingen, rie men en sjaaltjes: het was allemaal verkrijg baar in de nieuwe zaak aan de Fazantstraat. Helaas, de winkel was geen lang leven beschoren: lingerie, laat staan ietwat gewaagde lingerie, kopen in een winkel in je eigen dorp, daar hebben veel mensen toch wat moeite mee. De uitbaters schijnen nu in Zuid-Afrika te wonen. Pier P. Montsma 25 Kroniek no. 63, 20s jaargang, 2012/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 27