liggen in de haven van Middenmeer ge reed; om de vrachten te vervoeren. Deze drukte trekt uiteraard ook de belangstel ling van de jeugd. Toen een aantal scholie ren van de Pr. Ireneschool zich vermaakten bij de aanlegsteiger aan de Havenstraat, viel de 8-jarige Fenne de Boer van de Ulkeweg te water. Geen van zijn vriend jes stak een hand uit en de jongen zou ongetwijfeld verdronken zijn als schip per Corporaal van het schip Vriendschap uit Groningen niet toegesneld was. Met een haak wist hij de jongen op het droge te brengen. Zeg het met boter (10-11-1962) Wieringerwerf heeft slechts één melkboer: Piet Kistemaker. Na een trouwe dienst van ruim een kwart eeuw, waarvan vooral de jaren na de eerste en tweede drooglegging veel moeiten gaven om de klanten prompt te bedienen, gaat deze melkboer stilleven. Piet en Jannetje hebben hun zaak overgedragen aan hun zoon, die eveneens Piet heet en met een Jannetje gaat trouwen, zodat het Piet en Jannetje blijft. Ter gelegenheid van het af scheid en de voortzetting van de zaak ont vingen alle gezinnen in Wieringerwerf twee gratis pakjes boter. Omdat het altijd zo goed geboterd had! Wooncentrum "Lelypark" Wieringerwerf (17-11-1962) De eerste achttien woningen in het woon centrum voor bejaarden "Lelypark" te Wieringerwerf naderen hun voltooiing. De eerste woning is inmiddels door de familie R. Geerlings betrokken. Woensdag zijn grondboringen verricht ten behoeve van het grote verzorgingsgebouw, dat zal komen te staan ongeveer in het midden achter de nu reeds gebouwde woningen. Lustrum Operettevereniging Thalia (08-12-1962) Thalia, de operettevereniging in de Wierin- germeer die zich gedurende de jaren een steeds groter populariteit heeft verworven en kort geleden de eervolle Koninklijke Goedkeuring ontving, zal in januari van het komende jaar tien jaar bestaan. Om dit heuglijke feit meerdere luister bij te zetten heeft het bestuur van Thalia haar keuze doen vallen op een uitnemende operette n.l. "Victoria en haar Huzaar". De gastrol in deze jubileum-uitvoering heeft ook dit jaar de befaamde tenor Nico Boer uit Haarlem. Onder leiding van dirigent Geerling en re gisseur Vóórhaar werd regelmatig en vlijtig gerepeteerd en reeds is men verzekerd van een drietal uitvoeringen in Middenmeer n.l. op 19, 23 en 26 januari. Bovendien zal Tha lia op 2 februari een uitvoering geven in het Voorhuys van de kunstkring te Emmeloord. Dit is reeds het derde jaar dat Thalia daar heentrekt, wel een bewijs dat de operette vereniging daar zeer gezien is. Het verdient dan wel aanbeveling zich tijdig van plaatsen te verzekeren door zich als donateur te mel den bij de administrateur der vereniging, de heer Nomden, Havenweg, Middenmeer. "Wildwesf'-avontuur (29-12-1962) In de nacht van zondag op maandag jl., omstreeks half 12, is een bromfietser komen te vallen op de Slootweg. Dr. Busé, die zich naar de plaats van het onheil begaf om de aan het gelaat verwonde man, K. S. uit Mid denmeer, de eerste hulp te verlenen, kreeg wel een zeer vreemde ontvangst. In plaats dat de gewonde zich wenste te laten be handelen, gaf hij er de voorkeur aan een "robbertje" met de dokter te vechten! Toen inmiddels de gealarmeerde ziekenauto der gemeente ter plaatse arriveerde, en het personeel zich ook bemoeide met de weer barstige patiënt, trachtte deze er op zijn bromfiets van door te gaan. Met een riem blokkeerden de helpers toen het achterwiel. De bromfietser (die zijn extra krachten ont leende aan het gebruik van andere dranken dan thee en koffie) trok een mes, sneed de riem door en verdween in de richting Mid denmeer, achtervolgd door de ziekenauto. De politie zocht hem daar later in zijn wo ning op, waarbij de vraag rijden op een mo torvoertuig zonder daartoe geschikt te zijn, aan de orde werd gesteld. Het slottafereel van dit wildwestbromfietsavontuur zal dus wel voor de rechtbank spelen. 23 Kroniek no. 63, 2oe jaargang, 2012/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 25