50 jaar geleden In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode, dus in dit geval die van 1962 Groenteboer werd opgelicht (05-09-1962) Een van de attracties in de winkelweek, ge organiseerd door de zakenclub Slootdorp, vormde het raden van het gewicht van de negentien middenstanders van dit dorp. Op zichzelf niets bijzonders, al heel wat midden standers overal in den lande, beklommen de weegschaal voor dit doel. Apart was echter het voorproefje dat groenteboer G. Tromp hiervan moest ondergaan. Terwijl hij zijn gebruikelijke route door het dorp maakte, vroeg een van zijn klanten hem even binnen te komen. Een verzoek waaraan de argeloze groentehandelaar graag voldeed. In dit ge moedelijke dorp met zijn niet enkel zakelijke contact tussen leveranciers en klanten komt het wel meer voor dat een middenstander binnen wordt gevraagd. Niet echter dat, zo als het deze groenteboer verging, de vrouw des huizes hem om de middel pakt. "Ik moest je eens even oplichten", waren haar begeleidende woorden, "want ik wil weten hoe zwaar je bent". De groentehandelaar moest nu wel de lucht in, of hij wilde of niet. Tenslotte stond zijn naam op de lijst van de te wegen middenstanders! Het onderwijs aan de Techn. School Wieringermeer is begonnen (5-09-1962) Zonder uiterlijk vertoon heeft de start plaats gehad van het onderwijs aan de Technische School Wieringermeer, voorlopig gevestigd in de voormalige "Finse School" aan de Prof. ter Veenweg te Middenmeer. Een officiële ope ning moest achterwege blijven, daar de hui dige noodlokaliteit hiervoor geen voldoende ruimte biedt. De school is gestart met 70 leerlingen, ver deeld over twee voorbereidende eerste klas sen, één tweede klas metaalbewerking, één derde klas metaalbewerking en één tweede klas houtbewerken. Naar 't zich laat aanzien is volgend jaar de indeling der klassen als volgt: minstens twee voorbereidende klassen; twee tweede klassen metaalbewerking; één derde klas metaalbewerking; één derde klas houtbe werken. Behalve de directeur zijn er momen teel zes leraren aan de school verbonden. Reeds nu is er een begin gemaakt met inven- tarisaanschaf voor het derde leerjaar, terwijl een leerplan voor de speciale kopklasse land- bouwwerktuigherstellen, hetwelk in nauw overleg met het bedrijfsleven wordt samenge steld, binnenkort gereed zal zijn. In september 1964 zal met deze kopklasse worden gestart. Tot deze klasse kunnen worden toegelaten de leerlingen die dat jaar als eersten het diploma metaalbewerken hebben behaald. In de nieuwe school, die gezien de positieve toezeggingen van de zijde van het Ministerie van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, naar wordt verwacht, tegen deze tijd gereed zal zijn, is voor deze afdeling een zeer mo derne werkplaats ondergebracht. De nieuwe school zal verder onder meer bevatten: een lokaal voor handvaardigheid: vier theorielo kalen, twee tekenlokalen, twee werkplaat sen voor machinale metaalbewerking, een constructiebankwerkerij-smederij, een las- serij met de meest moderne installaties voor elektrisch en autogeen lassen, een timmer werkplaats, een werkplaats voor machinale houtbewerking, een stellokaal, een gymnas tieklokaal en een kantine. In verband met een te verwachten vermeer dering van het aantal vakrichtingen is er re kening gehouden met de verdere uitbreiding van het gebouw. In overleg met het bedrijfs leven wordt gewerkt aan de totstandkoming van avondcursussen voor technisch en voortgezet technisch onderwijs. jongen viel in Middenmeerse haven (06-10-1962) De bietencampagne in de Wieringermeer is weer begonnen en tientallen schepen 22 Kroniek no. 63, 2oe jaargang, 2012/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 24