heeft het Genootschap van harte haar on dersteuning gegeven aan de plannen van de heer en mevrouw Van Schaik om tot het museum Nieuw Joods Werkdorp te komen, een zaak die nog steeds speelt. Meerdere keren heeft het Genootschap in ons Ge meentehuis gestaan om haar activiteiten te showen. Op het Havenfeest in Middenmeer, bij de Beursvereniging in de manege, bij de Zweefvliegers aan de Ulkeweg. En dan zijn de themamiddagen nog ongenoemd. Al die bezigheden overziend is het zonder meer logisch dat waar de archiefgroep aanvan kelijk al die werkzaamheden op zich nam er aanvullende hulp kwam in de vorm van de Activiteitengroep. Zondermeer een zeer welkome aanvulling. Na de opsomming over de taken en de werkwijze van het Genootschap zal een aan dachtig lezer opmerken: Hoe zit het met de themamiddagen? Alles wat er tevoorschijn komt bergen jullie netjes op in het archief, de gebeurtenissen en verhalen krijgen een eigen plekje in het lijfblad of op de web site, waarom dan nog die bewerkelijke bijeenkomsten organiseren? Om dat te beantwoorden even een voor beeld: De volkstuinen zijn op de gemeenteplattegrond goed aan te wijzen en op die kaarten is meestal zelfs iets over de per ceelindeling te zien. Verder kun je bij het Productschap voor de Tuinbouw alles te weten komen over de groente-eet-gewoonte van de gemiddelde Nederlan der. Dan heb je de feiten groten deels bij elkaar, maar die we tenschap haalt het niet bij het verhaal dat elke gepassioneer de volkstuinder te berde brengt. En deze benadering gaat ook op voor het thema de hongerwin ter, de geschiedenis van Sloot- dorp, de winkeliers van Midden- meer, eigenlijk voor vrijwel alle thema's die de revue passeerden. Kortom de themamiddag is een goede manier om onze geschiedenis bre der en kleurrijker uit te dragen. Trots en dankbaar. Voor de huidige vrijwilligers en bestuurders lijkt het Genootschapswerk zo vanzelfspre kend, zo gewoon. Het Genootschap is een vast onderdeel van het plaatselijke vereni gingsleven geworden. De grootste club in de polder en financieel gezond. De leden verwachten een interessante Kroniek en een boeiend jaarprogramma. Daar hebben ze recht op, daar wordt aan gewerkt. Maar toch is het goed om even stil te staan bij de feiten zoals hiervoor beschreven, 20 jaar overziend Tevreden terugkijken mag. Zeker ook met een gevoel van trots. Maar vooral met een gevoel van dankbaarheid voor de creativiteit en het doorzettingsvermogen van die veer tig eerste leden en dat handjevol bestuur ders waarmee het allemaal begon. Dank aan al onze voorgangers! En een welgemeende felicitatie voor de hele club. Rein Kooien, voorzitter Ir. Lely naast de etalage Kroniek no. 63, 20e jaargang, 2012/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 23