30 januari 1997 dhr J. Fijnheer film van Joris Ivens over het maken van de Wierin germeerdijk en de Afsluitdijk. Mevr. Fijn heer sprak de tekst erbij. 11 oktober 1997 een excursie naar het Huis van de Aarde en de Michaelskerk in Oosterland 20 november 2001 dhr. J.Zwaan, Amsterdam over: De Wieringermeer en zijn omstreken. 10 december 2002 dhr. A. Metz over werkzaamheden MUZ en Afsluitdijk. Eind 2004 dhr. Frans Diederik over bekervolkeren. 3 april 2007 dhr. Johan Merienboer over Sicco Mansholt. (biografie) 25 november 2008 ledenvergadering; Prof. Dr. Marjan Schwegman NIOD. 24 november 2009 Ledenvergadering. Film: 'Overstag'van Louis van Gasteren. 22 februari 2011 Theatermaker Lyda Tijsen over haar jeugd in de polder en haar beroep. Aansluitend vertoning film van theaterdag Beloofd Landhuis. 22 november 2011 Kantine Zweefvliegclub Den Helder aan de Ulkeweg Slootdorp; Mark Hakvoort met: 'de Crash aan de Dolfijnweg' 30 oktober 2012 Luit Wierenga bij de CAV over de Geschiedenis van de Landbouw voorlichting in de Wieringermeer De leden Dat zijn de belangrijkste mensen voor het Genootschap. Zij vormen de basis waarop de club rust. Zeker op materieel vlak. De leden zijn de financiers. De contributie was aanvankelijk fl.25,00. Bij de overgang naar de euro werd het 15,00 en in 2011 is de jaarlijkse bijdrage verhoogd naar 17,50 Volledigheidshalve: De gemeentesubsidie bedroeg in 2011 1412,- en verder komen er regelmatig schenkingen binnen van leden en bezoekers van het Genootschapshuis. De leden zijn evenwel veel meer dan de geldschieters. Uit hun gelederen komen de vragen, de opmerkingen en aanvullingen over de programmering, over de exposities, over de collectie, over het hele doen en la ten van het Genootschap. En uit het grote Vlucht uit de polder. Illustratie van Rie Kooyman uit 'De Maaier waakt', 1946 ledental komen de werkers voort. Een heel vrijwilligersleger is actief om alles in goede banen te leiden. Op de 'loonlijst' van het ge nootschap staan 72 namen. Naast geld en arbeid leveren de leden na tuurlijk ook spullen aan het archief. Niet alle voorwerpen en documenten die in het archief liggen komen van de leden maar wel veel. Het stilvallen van die toestroom hoe ven we niet te vrezen. Alle huizen hebben kasten, zolders, kelders of schuurtjes en die worden bij tijd en wijle opgeruimd en als er iets overjarigs opduikt dan denken alle le den: Dat is iets voor het Genootschap. Een goede gewoonte! Het ledental is in twintig jaar van 40 geste gen naar 1100. Hulde aan de ledenwervers en aan de leden. De werkverdeling Het Genootschap begon met twee werkgroe pen, de archiefgroep en de redactie van de Kroniek. Beide afdelingen opereren zelfstan dig en onafhankelijk. Een perfecte opzet die nu nog steeds zeer werkbaar is. Wel onder supervisie van het bestuur. Hoe ons archief begon: Na de oprichting van het Genootschap werden de geschon ken artikelen bij Tonny en Piet Teeling thuis opgeslagen. De documenten werden ge nummerd en alles werd genoteerd en dit alles was steeds te lezen in ons ledenblad. 15 Kroniek no. 63, 20e jaargang, 2012/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 17