CAV brandstof-actie Stichting 75 jaar Wieringermeer Bindit De Netmeppers De Bietenfederatie CSM Stichting De Brug Zakenclub Wieringerwerf Collectie Hoffer En al die anderen met zaken als een hygrometer En van een theelepeltje tot een van de brandstapel geredde wanmolen. De discussie over de methodiek van archi veren woedt al net zolang als het Genoot schap bestaat. Vooral het intact houden van aangeboden collecties is daarbij aan de orde geweest. Onze Archiefgroep heeft de op dracht gekregen, en aanvaard, om conse quent, accuraat, duurzaam en toegankelijk, alles op te slaan. Dat daarbij bijvoorbeeld de foto's uit een fotoalbum verplaatst worden naar een andere schikking is niet te voor komen. We bezitten nu na twintig jaar een fantastisch goed toegankelijk archief. Goed geconditioneerd. Een rijk bezit. Hulde aan alle verzamelaars, gulle gevers en archivaris(sen). De organisatie. We schreven al: één verzamelaar maakt nog geen Genootschap. Daar is meer voor nodig. De aandrang om je verzame ling aan de medemens te laten zien speelt ook een rol. In alle stilte gezeten op een zolderkamer, gebogen over je verzameling, geeft natuur lijk de nodige voldoening, maar andermans belang stelling geeft toch een extra impuls. Vertellen over je spul len, wijzen op de verschillen, de nieuwe aanwinst laten zien, kortom trots je eigen dommen etaleren, dat is een wezenlijk deel van het verzamelen. Maar dat laten zien moet je organiseren. Dat deden ze. Samen sterker! Samenwerkend kun je kennis beter delen, of vergaren door het uitnodigen van een des kundig spreker of door op excursie te gaan. Samenwerking was onontbeerlijk en kwam tot stand in de vorm van het Genootschap. Op initiatief van Tonny en Piet Teeling-Geers was een voorlopig bestuur aan de slag gegaan. Een verenigingsvorm moest worden geko zen, de daarbij passende statuten opgesteld worden, en een welluidende naam gevon den. Een veertigtal aspirantleden heeft de oprichting van ons Genootschap bekrach tigd. Dat uiteraard onder het toeziend oog en met instemming van notaris Butijn. Het eerste bestuur bestond uit: Voorzitter J. de Graaf, secretaris A.M.Teeling-Geers, penningmeester C. Keppel, medebestuur ders: N. Albers, N.J. Brugman, J.J. Kemmeren, W. Maris-Eriks. Het Genootschap was toen een feit. De eerste spreker die avond, 10 december 1992 was de heer A. Metz. Zijn lezing droeg de titel: Mensen die de Wieringermeer maakten. Hij was de eerste in een lange rij sprekers. Hieronder een selectie van gehou den lezingen en excursies: 13 oktober 1993 dhr. A. Metz 'Mensen die de Wieringermeer leefbaar maakten'. 2 november 1995 mevr. Lilian Peters over Het Joods Werkdorp in de Wieringermeer 1934-1941 Het eerste bestuur .4 Kroniek no. 63, 20e jaargang, 2012/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 16