Van de redactie Op de pagina hiervoor treft u de uitnodiging aan voor de ledenvergadering, die deze keer op een bijzondere locatie zal plaatsvinden. Op deze bijeenkomst zal Luit Wierenga iets vertellen over de landbouwvoorlichting, uiteraard toegespitst op de Wieringermeer. Natuurlijk zullen de diverse personen die zich in de loop der tijden met deze materie hebben beziggehouden de revue passeren. In de kop boven de uitnodiging ziet u ook staan: opgericht 10 december 1992. Dit betekent dus dat het Genootschap dit jaar 20 jaar bestaat. In de rubriek Mededelingen leest u hier meer over. Op de ledenvergadering van 30 oktober zal daar ongetwijfeld nog het een en ander over gezegd worden. Speciale aandacht voor pagina 6, waar uitgebreid wordt ingegaan op het jubileum boek in de vorm van een prentenboek voor leerlingen van de basisschool. Dit boek belooft iets bijzonders te worden. Op het losse inlegvel krijgt u alvast een indruk van de illustraties; tevens is een tekstfrag ment bijgevoegd. Het bestuur hoopt dat er veel bestellingen zullen binnenkomen. Let daarbij wel op de uiterste inschrijfdatum van oktober. Verder treft u in deze Kroniek weer allerhande verhalen (en rubrieken) aan die u (hopelijk) het nodige leesplezier zullen geven. En als u uitgelezen bent is er altijd nog de puzzel op blz. 11, die u beslist de nodige hoofdbrekens zullen opleveren: succes ermee. Namens de redactie, Pier Montsma Kroniek no. 62, 20e jaargang, 2012/2 Een vlasplukmachine aan het werk

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 5