KOOLEN J CHAMPIGNONS hadden zijn belangstelling. In Noord-Hol land heeft men vele jaren van zijn diensten geprofiteerd. Maar daar niet alleen. Hij heeft ook nog zitting gehad in de landelijke selec tiecommissie voor het Nederlandse elftal. Dat was in de tijd van meneer Fahrendonc, bij de oudere voetballiefhebbers nog wel bekend. Maar naast de sport, en dat zal zeker te ma ken hebben met zijn revueverleden, gaat zijn hart uit naar zingen en toneelspelen. Alleen de mogelijkheden hiervoor ont braken. Daar bleek wat aan te doen. Na een gesprek met Arie Kluft worden de handen ineengeslagen en ontstaat Operettever eniging Thalia, die uitgroeit tot een bloei ende vereniging die al meerdere generaties Wieringermeerders jaarlijks een prachtige avond heeft bezorgd. En de deelnemers nog veel meer prachtige avonden, onder wie Cor van Zoonen. Thalia heeft nog steeds een speciaal plekje in zijn hart. De leukste her innering is een optreden bij een zusterver eniging in Broek op Langedijk. De hoofdrol speler kon vanwege een ongelukje met zijn been niet optreden. Cor verving hem, maar beheerste de rol niet zo heel erg goed. Geen nood, achter het toneel zat de echte speler te zingen en Cor ontving een groot applaus door prima te play-backen! Hij kan er nog met plezier oververtellen. Meerdere bestuursfuncties zijn er nog voorbijgekomen. We noemen de Rotary en het Rode Kruis. Het wordt allemaal afge daan als "niet zo belangrijk." Als een soort afleidingsmanoeuvre wordt ik gewezen op een kist met de naam J.v.Zoonen. "Zie je dat? Dat is de timmermanskist van mijn va der, Jacob van Zoonen. Hij was timmermans knecht. In deze kist zit mijn hele leven." De kist wordt geopend en er liggen boek jes, fotoalbums en nog wat zaken in. Bo venop een mooie zwarte doos. Wanneer het deksel opengaat liggen er een oorkonde en een ordeteken in. Lid in de Orde van Oranje-Nassau! "Ik doe hem niet op hoor. Ik heb geleerd dat je beter maar bescheiden kunt zijn". We kunnen wel zeggen dat meneer Van Zoonen heel wat gehad heeft. Daar kan een mens met voldoening op terugkijken. Marieke Roos. Kroniek no. 62, 2oe jaargang, 2012/2 W W „EG - C H A V P I G'N O N S N L 34

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 36