m op het pompstation geworden. Op gezette tijden is hij er zelfs alleen verantwoordelijk voor dat de hele kop van Noord-Holland drinkwater heeft! Dat is ook de reden dat de familie Van Zoonen in Schoorl mag blijven wonen. Bijna iedereen moet het veld rui men vanwege de verdedigingswerken die de Duitsers langs de kuststrook gaan bouwen. Hoewel er periodiek ook in de avond en het weekeinde gewerkt moet worden is er wel tijd voor sport. Cor houdt erg van voetbal len en turnen. "In turnen was ik niet zo goed hoor, mijn vrouw was daar beter in. Ik was meer van de afdeling sketches tussen de turnoefeningen in tijdens de uitvoeringen." Voetbal ligt hem meer. Hij valt op in het eer ste elftal van Schoorl en schopt het tot lid van het Noord-Hollandse elftal. Meerdere seizoenen komt Cor uit in dit elftal. Zijn vrouw, Femia Selhorst, mist hij al 8 jaar. Reeds vanaf de 6e klas waren ze bevriend. Bij beiden is "er nooit een ander" geweest. De vriendschap groeit uit tot liefde en er wordt verloofd. Cor vindt dan dat een leven in ploegendienst, zoals op het pompstation, niet zijn leven is. Via een neef die smid is geweest in het Joodse Werkdorp, komt hij in aanraking met Domeinen. Na de onderwa terzetting moet er naast de herbouw van de vele gebouwen ook het hele elektrische net vernieuwd worden. Daarvoor is een opzich ter nodig. Cor, bijna 23, wordt aangenomen en is ineens "meneer" Van Zoonen. Dat is wel even wennen. Een nieuwe toekomst in de Wieringermeer Meneer Van Zoonen kan nu trouwen en sa men met zijn vrouw Feem gaat hij wonen in een woonboot in Slootdorp en sticht een gezin. Twee zonen en een dochter zijn het resultaat. "Ze zijn allemaal goed terechtgekomen." "Met die woonboot hebben we nog wat be leefd. Hij lag in de Haukes en daar hebben we hem helemaal opgeknapt en ingericht. De dag voordat ik naar Slootdorp zou varen kwam er een storm en is hij gekapseisd. Mijn vrouw vond het een ramp, maar het is toch weer goed gekomen." Het is een mooie tijd daar op die boot. Hij ligt achter het "barakkenkamp" (nu een indus- trieterreintje), waar veel arbeiders wonen. Er zijn daar veel activiteiten zoals cabaret- en toneeluitvoeringen waar de familie gewoon naartoe mag. De nieuwe inwoner van Sloot dorp heeft indertijd ervaring opgedaan in optreden tijdens zijn turnperiode en krijgt misschien alweer zin om zelf op de planken Kroniek no. 62, 20s jaargang, 2012/2 De winkel aan de Brink

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 34