"Meneer" Cor van Zoonen Cor van Zoonen, sinds 1946 inwoner van de Wieringermeer, is onlangs verhuisd van Kroonwaard naarLelypark en is bereid wat te vertellen voorde Kroniek. "Ja, ik ben hiernaartoe verhuisd op medisch advies. Mijn kinderen vonden dit een goed idee. Een interview? Ik ben 88 en hoef niet meer zo op de voorgrond te treden; ik heb het gehad. We willen graag weten wat Van Zoonen dan zoal heeft gehad. Dat blijkt meer dan menig ander. Geboren in de kuststreek Zijn wieg heeft in Schoorl gestaan. In 1923 wordt het gezin verblijd met een tweede zoon: Cornelis, roepnaam Cor. Cors vader is timmermansknecht en verdient een boter ham, maar ook niet meer. Later wordt het crisis en valt het niet mee rond te komen. Aan een moedige poging met een eigen tim mermansbedrijfje in de Schermer het hoofd boven water te houden komt gelukkig een eind als het echtpaar Van Zoonen wordt gevraagd te komen wonen en werken bij het Doopsgezinde Broederhuis in Schoorl. Vader om het gebouw te onderhouden en moeder om in de keuken te zorgen voor de gasten. Na zeven jaar lagere school gaat Cor naar de ambachtsschool in Alkmaar. In tegenstelling tot zijn vader kiest hij niet voor hout, maar voor metaal. Tijdens vakanties is hij vaak bij een oom, een smid in Julianadorp, geweest. Daar ontstaat zijn interesse voor metaal en dus ligt het voor de hand dat Cor machine bankwerker wordt. Een opleiding van 3 jaar. Hij is een goede leerling en dat loont. Midden in de crisistijd krijgt Cor, pas van school, op zijn 17e een baan aangeboden bij het pompstation van het Provinciale Waterleiding Net in Bergen. De oorlogsjaren Al snel wordt duidelijk dat, wil hij hogerop, er verder gestudeerd moet worden, en wel in de elektrotechniek. De hele oorlog door heeft Cor daarvoor vele avonden doorge bracht in Alkmaar. Dat hij dit überhaupt tijdens de oorlog kan doen is wel opvallend. Veel van zijn leeftijdgenoten verdwijnen immers gedwongen naar Duitsland om te werken. Cor niet, hij is inmiddels onmisbaar Kroniek no. 62, 20" jaargang, 2012/2 De woonboot te Slootdorp

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 33