stegen kosten maken dat het afleggen van dergelijke grote afstanden economisch niet langer verantwoord is. Iedere bakker heeft zijn eigen klanten over de polder ver spreid, voor een enkele klant moeten lange reizen gemaakt worden, waarbij - en dat is het waarover de bakkers zich thans willen beraden - de leveranciers van de broodjes elkaar achterna rijden. De conclusie is, dat hierin verandering moet komen en wel door het toepassen van een wijksanering. De bakkers willen dit niet buiten hun klanten om doen, waarom dinsdag in hotel Lely te Slootdorp een vergadering zal worden belegd, Zie daarvoor de advertentie in dit blad. Dertig jaar trouw aan de polder (2 juni 1962) Vandaag, vrijdag 1 juni, kunnen twee polder pioniers elkaar de hand schudden en her inneringen ophalen uit da tijd dat zij dertig jaar geleden in de Wieringermeer kwamen. Het zijn de heren J Rollee, Brink Slootdorp en L. Loozc, Brugstraat Middenmeer. In 1932 kwamen beide uit het zuiden hun geluk beproeven in de onmetelijke vlakte, zoals de Wieringermeer zich toen voor hen voor deed. Alle ups en downs maakten zij mede, maar zij toonden zich rasechte pioniers en handhaafden zich. Than is een markt in Middenmeer ondenkbaar zonder de figuur van Looze, die reeds vroeg in de morgen de stands opbouwt. En in Slootdorp. in de woning die het ge zin reeds dertig jaar lang bewoont, maakte Rollee zich reisvaardig voor z'n dagelijkse rit naar Middenmeer, waar hij werkzaam is bij de fa. Wassink van Garderen. Een eresaluut en de beste wensen aan deze twee nijvere mensen. Ook zij maakten de Wieringermeer. Dertig jaar trouwe dienst aan de polder (vervolg) (2 juni 1962) In het berichtje over de polderpioniers is enige verwarring ontstaan, omdat de heer Leyten, ook al een oud gediende, is aan gezien voor de heer Looze. De heer Looze heeft gedurende de dertig achter hem lig gende jaren trouw de staatsbedrijven in de Wieringermeer gediend en is daar nog steeds werkzaam. Toren krijgt klokken (9 juni 1962) In verband met het 25-jarig bestaan der Gereformeerde Kerk te Wieringerwerf is de uurwerkfabriek "Concordia", uit Midwolda, thans bezig de toren van het kerkgebouw van een uurwerk met verlichte wijzerplaat, alsmede van een luidklok, te voorzien. Onder grote publieke belangstelling "klom" de 500 kg zware luidklok langzaam maar zeker tegen de toren op en werd hierop behendig het galmgat ingewerkt. Spoedig hierop werd even proef gedraaid met deze derde luidklok van Wieringerwerf. Woens dagavond a.s. zal de w.n. voorzitter van het Klokkenfonds klok en uurwerk in de jubileumbijeenkomst in het kerkgebouw de kerkenraad overdragen. Fietser botste tegen auto. (20 juni 1962) Op de Brugstraat te Middenmeer werd vrijdagavond de 13-jarige Anton van 't Riet vlak voor zijn ouderlijk woonhuis aange reden door een auto van de heer M. uit Hippolytushoef'. De jongen fietste op de weg voor langzaam verkeer. Bij het -pas seren van een langs de weg geparkeerde bestelwagen werd hij door de van de tegen overgestelde richting komende personen auto gegrepen. Aan hoofd, armen en benen werd hij verwond. Toch bleek de knaap er nog vrij goed te zijn afgekomen, want nadat dokter Hoogkamerverschillende hechtingen had verricht kon hij verder thuis verpleegd worden. Van de auto werd een voorruit versplinterd. Geslaagd (20 juni 1962) Te 's-Gravenhage slaagden voor het vak diploma Buitenlands Goederenvervoer de heren G. Butter en Sj. van Wieren, beiden wonende te Middenmeer. Uitstel van executie (7 juli 1962) Blijkbaar bewust van het lot dat haar wachtte rukte zich bij slagerij Van 't Riet te Middenmeer een koe los. Het dol geworden dier stormde de huiskamer binnen en richtte daar een behoorlijke ravage aan. Spoedig kon het dier worden overmeesterd en erger worden voorkomen. Kroniek no. 62, 20e jaargang, 2012/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 21