Notulen van de jaarvergadering Zeker zo'n 70 personen zijn zowel voor als achter de schermen druk bezig, om het Genootschap te runnen. En dat met veel succes. Dankzij al deze vrijwilligers. Hulde!!! Tot slot U zult gemerkt hebben, dat ons Genootschap, ook in 2011, zeer actief is geweest en behoor lijk veel aan 'de weg heeft getimmerd'. Dat willen wij graag blijven doen. Dat kunnen wij gelukkig allemaal doen dankzij uw steun, de steun van onze leden. Daarvoor onze welgemeende dank. En u weet, hoe meer leden we hebben, hoe meer er mogelijk is, om de geschiedenis van onze fraaie polder in ere te houden. En dat willen we toch met z'n allen?? Bedankt voor uw aandacht. gehouden op dinsdag 28 februari 2012 om 20.00 uur in "De Maaier" te Wieringerwerf. 1. Opening Voorzitter Rein Kooien opent de vergadering, heet de aanwezigen welkom en kan tot zijn genoegen constateren dat de zaal vol zit. De geluidsinstallatie wordt goedgekeurd. Een speciaal welkom is er voor Ben Tops, die na de pauze gaat vertellen over de recreatiege schiedenis in de Wieringermeer. Dan volgen enkele huishoudelijke mededelingen: - De secretaris, Hans Roelofsen, kan wegens een operatie niet aanwezig zijn. Het jaarver slagvan 2011 wordt daarom voorgelezen door bestuuslid Wim Braak en de notulen worden geschreven door bestuuslid Lenie Visser. - Ina Hoogenbosch zal verslag uitbrengen aan de krant. - Morgen, woensdag 29 februari, is de opening van een nieuwe tentoonstelling in het Genoot schapshuis. Het onderwerp is "Toen en nu". - De voorjaarsbeurs waar het genootschap ook dit jaar weer aanwezig is, staat in het teken van de zestiger en zeventiger jaren. - De Kroniek wordt nu om financiële reden door drukkerij Gerja gedrukt. - In het H.I.P. in de bibliotheek is een tentoonstelling ingericht met het thema "Volkstuinen". - De themamiddag op 21 april a.s. heeft als onderwerp "Vliegers in oorlogstijd", en wordt gepresenteerd door Mare Hakvoort. - Het archief besteedt momenteel veel tijd aan het onderbrengen van de vele artikelen die het Genootschap ontvangen heeft van de gemeente. - Het Genootschap denkt mee met het vin den van een geschikte invulling van het leegstaande Gemeentehuis. Mogelijk een nieuw onderkomen voor het genootschap. - Alle voorstellen m.b.t. het gebruik van het Joods Werkdorp zijn welkom. - Op 10 december 2012 bestaat het Genoot schap 20 jaar. In verband hiermee wordt gekeken hoe dit feest gevierd kan worden. Gedacht wordt aan een inloopfeest, over de hele dag verspreid. Ook wordt een pren tenboek voor kinderen uitgegeven. - De website is nog niet helemaal in orde, maar we houden moed, er is al veel bereikt. - Het Genootschap heeft al ruim 70 vrijwilligers, maar kan nog wel wat extra hulp gebruiken. 2. Notulen De notulen van de Jaarvergadering van 22 februari 2011, zoals beschreven in de Kroniek nummer 58, worden met algemene stemmen goedgekeurd en hierna ondertekend door de voorzitter. 3. Jaarverslag van de secretaris Begonnen wordt met enkele ogenblikken stilte, om de overledenen van het afgelopen jaar te herdenken. De secretaris geeft een uitvoerig verslag van de vele zaken waarbij het Genootschap het afgelopen jaar betrok ken is geweest. Het ledental blijft al enkele jaren ongeveer gelijk en staat nu op 1076. In het Genootschapshuis werden enkele themamiddagen gehouden en waren ten- Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 9