De eerste themamiddag heeft inmiddels al plaatsgevonden op 21 januari jl. en had als thema: 'de Volkstuinverenigingen in onze polder'. De nieuwe thema's zullen ter zijner tijd o.a. aangekondigd worden op onze website: www.wieringermeergeschiedenis.nl. Ook proberen we dan een artikel te plaatsen in de 'Wieringermeerbode' en misschien in één of meerdere zondagsblaadjes. Heeft het thema uw interesse, dan u bent uiteraard van harte welkom. Tentoonstellingen In 2011 liep de tentoonstelling over 'de Domeinen', die in 2010 reeds gestart was, nog enige tijd door. Op 14 mei werd door de toen malige burgemeester, Peter Leegwater (en zijn vrouw), de tentoonstelling over '70 jaar gemeente Wieringermeer' geopend. Dit thema was mede gekozen, omdat onze gemeente per 1 januari 2012 zou komen te vervallen. Mede hierom was er ook op 20 mei een speciale bijeenkomst met de ereburgers van de inmid dels toenmalige gemeente Wieringermeer. KopGroep Bibliotheken De KopGroep bibliotheken verzorgen in o.a. Nieuwe Niedorp en Wieringerwerf een historisch informatiepunt, kortweg HIP genoemd. Dit is een structurele samen werking tussen openbare bibliotheken en lokale erfgoedinstellingen, zoals ons Genootschap. Enige keren per jaar wordt er dan in overleg met 'het Genootschap' een onderwerp verzorgd. De laatste twee waren gewijd aan de 'Vrouwenverenigingen' en aan de 'Ruitersport in de polder'. Nieuw Joods Werkdorp Het Genootschap was nauw betrokken bij de tentoonstellingen, lezingen, etc., die werden georganiseerd in het 'Nieuw Joods Werkdorp'. Ook heeft het Genootschap het initiatief van de familie Van Schaik van harte ondersteund en wil dat blijven doen. Andere activiteiten Het Genootschap heeft zich, ook het afgelo pen jaar, op vele terreinen gemanifesteerd. We denken dan ook onder andere aan: - de Voorjaarsbeurs in Wieringerwerf, die gehouden werd van 12 t/m 14 maart - de Boeldag van de Beursvereniging, die gehouden werd op 16 juni bij de manege van de 'Wieringermeerruiters' - de samenwerking met de verzamelaars van 'Oude Glorie' - het havenfeest op 20 augustus in Middenmeer - de kerstmiddag in Lelypark op 23 december - publicaties in de media, al of niet zelf geplaatst Website Onze website (www.wieringermeergeschiedenis.nl) was o.a. door het overstappen naar een andere webmaster, een korte tijd uit de lucht. Eind 2011 is onze website vernieuwd en we hopen u ook, middels dit medium, op de hoogte te kunnen houden van allerlei activiteiten. Ook staan er veel oude foto's op, die bij velen van u waarschijnlijk nog wel herinneringen zullen oproepen. De vernieuwing van de site is nog niet voltooid. Ook bij de Kroniek is een wijziging doorgevoerd. Wij hebben, zuiver om financiële redenen, besloten om na vele jaren over te stappen naar een andere drukker. De Kroniek van afgelopen december (Kroniek 60), was de eerste die gedrukt is bij drukkerij Gerja in Waarland. Schenkingen Ook in het afgelopen jaar hebben velen een schenking gedaan aan het Genootschap. Hoe groot of klein ook, elke schenking is er één. In onze Kronieken treft u een overzicht aan van al het geschonkene en de gevers. Alle gevers, bij dezen, heel hartelijk dank voor uw schenking, in welke vorm dan ook. Vrijwilligers Het Genootschap mag zich gelukkig prijzen met al zijn vrijwilligers. Van de archiveerder tot de digitaliseerder, van de gastvrouw tot de bezorger, van de penningmeester tot de archivaris, etc., etc. Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 8