Genootschap voor de Geschiedenis van WIERINGERMEER Kroniek no. 61, 20s jaargang, 2012/1 Opgericht 10 december 1992 Secretariaat: Dhr. H. J. Roelofsen Oester 11 1775 JH MIDDENMEER, e-mailhansroelofsen@quicknet.nl Jaarverslag secretaris 2011 Het was weer een jaar, waarin er zowel binnen als buiten de organisatie van het Genootschap veel te doen is geweest. Het bestuur. Het bestuur bestaat uit: - Dhr. R. Kooien, voorzitter - Dhr. H. Roelofsen, secretaris - Dhr. J. Bos, penningmeester - Mevr. Th. Knook vice-voorzitter - Dhr. W. Braak, bestuurslid - Dhr. F. Walstra, bestuurslid - Mevr. L. Visser, bestuurslid. Leden Op 1 januari 2011 telde het Genootschap 1072 leden. Op 31 december 2011 was het leden aantal 1079, dus weer een stijging! Ook het afgelopen jaar hebben wij, helaas wegens overlijden, weer afscheid moeten nemen van enige van onze leden. Ik zou u beleefd willen verzoeken, om even een moment van stilte in acht te nemen, om hen te kunnen gedenken. Bestuursbijeenkomsten In 2011 heeft er zes keer een bestuursvergade ring plaatsgevonden, te weten op: 11/1 - 8/2 - 29/3 - 24/5-14/9 - 26/10. Ledenbijeenkomsten De jaarvergadering was op 22 februari 2011 in Café Rest. 'De Gasterij 64' in Slootdorp. Een verslag hiervan heeft u kunnen lezen in Kroniek 58. Na de pauze vertelde theatermaakster Lyda Tijsen over haar leven en aansluitend werd de ca. 45 minuten durende film over het muziektheater in het Beloofd Landhuis vertoond. Op 22 november 2011 werd de ledenvergadering gehouden bij de 'Zweefvliegclub Den Helder', aan de Ulkeweg te Slootdorp. Na de opening en een kort verslag door de voorzitter, verzorgde Mare Hakvoort een interessante lezing over "de crash aan de Dolfijnweg" ten tijde van de Tweede Wereldoorlog. Aansluitend vertelde Jan v. Os fraaie anekdotes over zijn ervaringen als zweefvlieger. Op het eind van de avond, was er nog de mogelijkheid tot een rondleiding bij de zweefvliegclub. Genootschapshuis Het Genootschapshuis is op (bijna) elke zater dag van 14.00 uur tot 17.00 uur te bezoeken. Ik moet zeggen, bijna elke zaterdag, omdat er besloten was, om afgelopen 24 december (net vóór kerst) niet open te gaan, maar dat was echt een uitzondering. De toegang tot het Genootschapshuis is gratis, waarbij u zelfs, indien u dit wenst, kosteloos koffie of thee krijgt (met koekje!), geserveerd door één van onze vele enthousiaste gastvrouwen of gast heren. Buiten de vaste openingstijden om is het ook mogelijk een bezoek te brengen aan het Genootschapshuis, waarbij voor groepen ook lezingen en video- of filmpresentaties gegeven kunnen worden. U kunt hiervoor contact opnemen met mevr. Th.Knook. Themamiddagen Op 22 januari werd er een themamiddag verzorgd in het Genootschapshuis in het kader van 'De opkomst van de sport in Wieringermeer' In het Cultureel Centrum in Slootdorp was op 16 april het thema 'Slootdorp vroeger en nu'. Dit was een zeer drukbezochte en boeiende middag, waarbij aan het eind nog een boeiende dorpswandeling werd verzorgd onder leiding van Roelie en Anton Schiere. De derde themamiddag was op 10 september in het 'Nieuw Joods Werkdorp', waarbij dat gebouw tevens het thema was. Het waren stuk voor stuk middagen die meer dan geslaagd waren en wij zullen hier in het komend jaar zeker mee doorgaan.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 7