Van de redactie Zoals gebruikelijk bij de eerste Kroniek van het jaar is een flink aantal pagina's gevuld met het jaarverslag van het bestuur en de notulen van de laatst gehouden jaarverga dering in De Maaier te Wieringerwerf. Allen die er niet waren hebben een leuke presen tatie van Ben Tops gemist, die in vogelvlucht de ontwikkelingen van de ontspanningsmo gelijkheden in de Polder doornam. Dat ging via de kantines van de arbeiderskampen, de horecagelegenheden in de dorpen tot de Tourinkar (zie ook www.poldertours.nl). Wellicht is het t.z.t. nog eens op video te bekijken, want er zijn filmopnamen gemaakt die avond. Een oplettende lezer zal opmerken dat er enkele advertenties zijn verdwenen. Gelukkig waren enkele nieuwe adverteerders bereid de opengevallen plaatsen in te nemen. Erg plezierig, want dank zij hun medewerking en vooral bijdrage kunnen de drukkosten van dit tijdschrift "gedrukt" worden (lang leve de woordspeling). Hartelijk dank daarvoor. Een aparte bladzijde in deze aflevering is de Puzzel-pagina. Geen idee van de redactie overigens, maar afkomstig van iemand uit het bestuur. Het geluk was aan zijn (of haar) zijde, want er was nog ruimte voor een pagina beschikbaar. De redactie houdt zich echter het recht voor deze pagina in te ruilen voor iets anders. Dat is ook afhankelijk van het aantal inzenders van de prijsvraag: hoe meer inzenders, hoe meer kans op een vervolg van deze pagina... Ik zal het hierbij laten; veel leesplezier met deze Kroniek. Namens de redactie, Pier Montsma Kroniek no. 61, 20e jaargang, 2012/1 Een luchtfoto van De Eerste, gedateerd 13 augustus 1931; achter de boerderij het Slootkanaal, verder op de achtergrond de Amstelmeerdijk en het Amstelmeer.

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 5