van Wolf-tuingereedschap uit Duitsland. Bij de firma Wolf, zowel in Duitsland als in Nederland, heb ik diverse cursussen gevolgd op het gebied van het repareren van motor maaiers. Dat was in 1965/1966 en dat was een leuke tijd in m'n uppie. In 1965 heb ik mij laten inschrijven bij de Kamer van Koop handel. Van de firma Wolf kreeg ik de repara ties, onderhoud en garantiewerkzaamheden voor heel Noord-Holland. Ik ben zelfs wel tot aan de Vecht geweest, o.a. bij Mary Dressel- huys voor de reparatie van een elektrische motormaaier. EHBO en het begin van Meliora In 1966 heb ik bij dr. Tamsma mijn EHBO- diploma gehaald en was als EHBO'er tot 1993 heel actief, o.a. bij diverse grote evenementen zoals het bezoek van de koningin. Ook verleende ik assistentie bij veel auto-ongevallen. In 1969 ben ik getrouwd met Nel van Diepen, afkomstig uit de Weere en we gin gen in de Lorentzstraat wonen. We hebben een stukje grond in Middenmeer gekocht, naast de showroom van Klare. Hier wilden we een winkelpand en een tuincentrum beginnen. De tekeningen waren al klaar op het moment dat ik toevallig met iemand in gesprek kwam. Die hoorde van onze plan nen en zei: "Joh, je kunt dat stuk grond van mij wel kopen aan de Hoornseweg." En dat hebben Nel en ik gedaan. Samen met haar heb ik Meliora opgestart en opgebouwd. Een stukje grond van 1,2 ha met een schuur en een plantenkas. Van de schuur heb ben we een winkel gemaakt met een flinke parkeerplaats erbij. De kas hebben we later omgebouwd en uitgegraven tot kamerplan tenkas (1978/1979). In 1971 is onze zoon Nico geboren, die nu met mij samen de zaak runt. In 1972 heb ben we met Wolf-Gerate een reis naar New York gemaakt om daar diverse tuincentra te bekijken. Verder hebben we natuurlijk ook de bekende gebouwen zoals Twintowers, Empire State Building, het gebouw van de VN enz. bekeken. In datzelfde jaarverhuisden wij ook naar de Hoornseweg. In 1974 is onze zoon Johan geboren. Slachtoffer spelen en reanimeren In 1974 ben ik geslaagd voor het Lotus slachtoffer-diploma. Ik heb heel wat slachtof ferrollen gespeeld en in de gekste situaties. Bijvoorbeeld op Schiphol in een vliegtuig, aan boord van schepen, op het strand, op bedrijfsterreinen, noem maar op. Vaak kon je wel drie keer in de week ergens spelen. Daar ging heel veel vrije tijd in zitten. In 1979 heb ik in Hoorn mijn reanimatiediploma van de Nederlandse Hartstichting gehaald. itÈÊr etL rn j* -r^"i 39 Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1 Tuincentrum Meliora in 1974

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 41