Nico Quaedvlieg sr. vertelt Nico Quaedvlieg van tuincentrum Meliora aan de Hoornseweg in Middenmeer vertelt zijn verhaal voorde Kroniek: De eerste jaren "Mijn vader was afkomstig uit Limburg en mijn moeder uit Brabant. Ik ben op 10 december 1941 in de Breestraatin Midden- meer geboren, in hetzelfde huis waar nu nog mijn zus Elly en broer Jozef wonen. Ook ons gezin moest in april 1945 de Wieringermeer voor het opkomende water verlaten. Het enige dat ik mij hier nog van kan herinneren is dat we met een boerenwagen met paard ervoor, afkomstigvan de familie Jansen van de Kolhornerweg, naar Aartswoud reden en daar op een boerderij aan de Gouw in de koeienstal terechtkwamen. Toen in november de koeien weer op stal kwamen, moesten wij eruit en verhuisden we naar Hoogwoud, naar de familie Schouten. Hier konden wij een kamer en twee slaapkamers betrekken en de keuken was op de dors. In Hoogwoud ben ik dan ook naar de lagere school gegaan. In 1949 gingen we weer terug naar de Breestraat in Middenmeer. Ik ging toen naar de Openbare Lagere school (zo heette dat toen) van meester Aalders, aan de Kerkring, met de onderwijzers mw. Van Don-Moes en dhr. Wagenaar. Ik weet nog dat alle kinderen van de school meehielpen met het uitgraven van het zwembad. Ik herinner mij dat we na de watersnood in februari 1953 een jongen uit Zeeland in huis hebben gehad, familie van pastoor De Wit. Na de lagere school (1954) ging ik naar de handelsschool in St. Michielsgestel (de Ruwenberg met 350 leerlingen). We waren daar intern. Terug naar Middenmeer, naar de MU LO van meester Robben. Deze school heb ik niet afgemaakt en ik ben thuis gaan helpen in de zaak van vader. Ik was toen 17 jaar. Werken bij de NAK Na een korte periode ben ik bij de NAK (Nederlandse Algemene Keuringsdienst) gaan werken. Dat was aan de Brugstraat waar nu de dameskapperszaak is. Dit was kantoorwerk en hield allerlei werkzaam heden in, zoals het maken van kaartjes en het stempelen van labels die dan aan de aardappelzakken kwamen. Ookwaren ervan hieruit werkzaamheden op de proefboer- derij aan de Ulkeweg. Hier hielp ik op het laboratorium achter de pers, die de te bemonsteren bladeren uitperste; als enige jongen tussen zo'n dertig meiden. Dat viel niet altijd mee. Ik ging ook vaak met de keurmeesters mee het veld in, om aardap pelen of graszaad te keuren, o.a. met Jaap Stellingerwerf. Na het oogsten volgde het bemonsteren van de graszaden, raapzaad, spinaziezaad, en daarvoor ging ik met het brommertje de polder in. Terug bij vader in de zaak Ik was 20 a 21 jaar oud toen ik samen met broer Jozef in de zaak van vader ben geko men. Vader had een pootaardappelhandel met transport naar Limburg. Ik deed hier veel pakhuiswerk aan de Poststraat. In de weekenden ging ik vaak met vrienden naar Medemblik of op de brommer naar diverse kermissen. Het werken bij vader in de zaak betekende zakken met aardappelen op halen bij de boeren en dan in de middag beginnen met het beladen van vrachtwa gens, alles met de hand, veel tilwerk, hierbij soms zakken van vijftig kilo. 's Nachts, om een uur of vier, samen met de chauffeur van de vrachtwagen op weg naar Limburg. O.a. met het transportbedrijf J. van der Meij even eens uit de Poststraat. Mijn eigen zaak In 1962/1963 ben ik vanuit diezelfde schuur begonnen met de verkoop van tuin- en bloemzaden, tuingrond, meststoffen en bestrijdingsmiddelen voor mensen met volkstuinen en voor gebruik op de boerde- rijtuinen. Dit heb ik later uitgebreid met de verkoop van motormaaiers en gereedschap Kroniek no. 61, 20e jaargang, 2012/1 3S

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 40