assisteerde. Dit zijn in de loop der tijd wel zes verschillende oproepkrachten geworden en dat Mart ook goed met zijn personeel om kan gaan, blijkt wel uit het feit dat telkens wanneer een scholier weer moest afha ken, deze zelf voor een opvolgster zorg de. "De eerste hebben we zelf op moeten zoeken", aldus Mart, "maar de overigen kwamen vanzelf." Een memorabel moment uit die 36 jaar is de brand in de Oude Beurs, op een storm achtige zondagavond. Tijdens schoon- maakwerkzaamheden zag Mart iets flak keren in de Oude Beurs. Hij ging nog even door met zijn werk en toen hij weer op keek, besefte hij dat er brand was. Hij rende naar kapper Arie Laan en belde aan terwijl hij riep: "Ik denk dat je buur man in de brand staat" waarop deze ant woordde: "Dat meen je toch niet!" Een ander moment dat hij nooit meer zal vergeten was toen er eens een klein jochie de snackbar binnen kwam lopen en zei: "Mijn vriendje ligt in het water!" Mart rende naar buiten en wist de drenkeling met een bezem naar de kant en uit het water te halen. De laatste dag Diep onder de indruk en blij verrast was Mart toen hij op zondag 18 december, zijn laatste dag in de snackbar, door zijn "klantenkring" werd gehuldigd waarbij hij zelfs op de schouders ging. Hem viel een denderend feest ten deel waarbij ook een prachtig cadeau, een fotocame ra, werd aangeboden. Mart heeft nooit beseft dat hij in die 36 jaar, samen met zijn vrouw Bea, een instituut, een begrip was geworden. "Dat merk je niet, en dan zo'n afscheid. Ongelooflijk", aldus Mart. "We gaan even een patatje halen bij Mart" is nu historie. Henk Torenvlied 28 Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 30