DöfiöO r Hij werkte onder andere mee aan de verzets- film "De Overval", momenteel nog altijd te zien in het Verzetsmuseum in Leeuwarden. Bea logeerde regelmatig bij een oom en tante in Hippolytushoef en leerde daar Mart al heel vroeg kennen. Bea volgde in Utrecht een opleiding voor etaleur. In 1969 sloeg de vlam over zoals Bea vertelt en zij trouwden in 1971, Mart was toen 24 en Bea 18. Eind 1971 werd hun zoon Joost geboren. Na tien jaar Hotel Zomerdijk wilde Mart wel eens wat anders gaan doen. Hij ontmoette Rikus Duursman, een leveran cier van diepvriesgoederen aan hotels, o.a. aan Hotel Zomerdijk. Rikus bezat samen met aanwezigheid van de kleine Joost. Temeer, omdat het echtpaar op Wieringen woonde en dan is Middenmeer niet direct naast de deur. De dag dat Mart voor het eerst naar de snackbar ging, ging Joost naar de kleuterschool. De voorgaande huurder van de snackbar was dhr. Quinten, die er op 67-jarige leeftijd mee was gestopt. Na anderhalf jaar werd de snack bar naar de huidige plek verplaatst. In het be gin was het natuurlijk ook nog helemaal niet zo druk en Bea en Mart losten elkaar regelmatig met halve dagen af. Opa en Oma lagen regel matig met hun boot in de haven van Midden- meer en dan was Joost daar aan boord. André Alles uit Kreileroord enkele snackbars Vijf jaar is zesendertig jaar geworden, en hij bood Mart de huur aan van de snack- Jammer genoeg kreeg Bea in 2002 ernstige bar naast de bushalte voor de Oude Beurs gezondheidsproblemen en moest zij stop- in Middenmeer, zodat Mart voor zichzelf pen met de verkoopactiviteiten in de snack kon beginnen. Dit huren zou oorspronkelijk bar, na dit 27 jaar te hebben gedaan. Wel voorvijf jaar zijn. In 1975 was het zover. Een bleef zij achter de schermen meehelpen, hele stap voor Mart en Bea Horstman en Ook het etaleerwerk, o.a. bij Meeuwsen, het vereiste, vooral in het begin, nogal pas- bleef ze doen. Van toen af aan had Mart sen en meten met de tijd, vooral door de een scholiere die hem als oproepkracht Kroniek no. 61, 20e jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 29