Kroniek no. 61, 20e jaargang, 2012/1 Hij gaf allereerst een overzicht van wat van de bouwplannen tot stand kwam en wat nog op voltooiing wacht. Zo zijn de bouwers druk aan het werk met het melklokaal, terwijl schei en natuurkundelokaal nog moeten worden ingericht. De heer Kistemaker bracht ook het belang van de school met het oog op de avond cursussen, waarvan een druk gebruik wordt gemaakt, naar voren. Het hoofd der school, de heer S. Mook, deed enkele zakelijke medede lingen, het onderwijs betreffende. In de pauze was er gelegenheid het nieuwe gebouw en ook werkstukken van de leerlingen, gemaakt in het hand- en vaardigheidslokaal, te be wonderen. Over hun lesprogramma gaven de heren P. Biesbos, leraar veeteelt, en Koen, handvaardigheid, een korte uiteenzetting. Voor de ouders was er na afloop nog de gelegenheid zich te onderhouden met het onderwijzend personeel. Vijf en twintig jaar Nut Wieringermeer (28-3-1962) Het departement Wieringermeer van de Maat schappij tot Nut van het Algemeen bestaat vijf en twintig jaar, een heugelijk feit in de geschiedenis van de polder dat vrijdagavond in hotel Lely te Slootdorp werd herdacht. In tegenstelling tot hetgeen gebruikelijk is op de Nuts-avonden vroeg voorzitter S. Mook ditmaal iets langer de aandacht van de in groten getale opgekomen leden, voordat Jo- han Lauxtermann het woord kreeg. De eer ste notulen dateren van 8 maart 1937, toen onder voorzitterschap van Ir. B. Prummel in hotel Smit de afdeling is opgericht. Op 18 fe bruari 1937 hield een werkcommissie een voorbespreking. Al direct meldden zich 75 leden, in hetzelfde jaar tot 152 oplopend. De eerste Nuts-avond was 25 oktober 1937 met een film over Louis Pasteur. Ook op muzikaal terrein werden activiteiten ontplooid. In een commissie tot het organiseren van muziek avonden hadden zitting de heren J. Ay, wijlen ds. Meijer Drees en A. J. Tamsma. De eerste avond speelde het Philharmonisch Kameror kest Felix de Nobel. De pogingen om in 1938 te komen tot de stichting van Nuts-kleuterscho- len leden schipbreuk. Meer succes hadden de pogingen om een bibliotheek in te richten. Elk der vier dorpen heeft thans een biblio theek. Bijzonder verdienstelijk maakte zich in de afgelopen vijfentwintig jaar de heer J.W Lammers, 21 jaar bestuurslid, de heer R. J. Oosterveld, 11 jaar penningmeester en mevrouw Harshagen die niet minder dan 25 jaar lang haar beste krachten gaf als bestuurs lid. Als blijk van waardering werd haar een bloemstuk aangeboden. Kinderen vierden feest (4-4-1962) Op de Titus Brandsmaschool te Middenmeer was het maandag feest. Dit vanwege het 25- jarig ambtsjubileum van het schoolhoofd, de heer Aalders, Met het schoolbestuur, oudercommissie en personeel werd allereerst een H. Mis bijge woond, opgedragen door pastoor E. Klaver. Koor en schooljeugd, zongen de wisselende gezangen, tot besluit een danklied voor deze gelegenheid door pastoor Klaver geschreven. In Domi wachtte de kinderen een gezamenlijk ontbijt. Onder de leiding van hun onderwijzers voerden alle klassen toneel- en dansstuk- jes op. Ook de geschenken voor de jubilaris ontbraken niet. Kapelaan H. Stam uit Haarlem wist tenslotte de kinderen enige tijd aange naam bezig te houden met zijn poppenkast en sprekende pop. Slootdorp twee artsen (11-4-1962) Moest Slootdorp het de eerste tientallen jaren van zijn bestaan zonder arts doen, sinds verleden week is dit dorp zelfs twee dokto ren rijk. De echtgenote van dokter J.D. Busé, mevr. S.N. Busé-Tjong, slaagde namelijk aan de gemeentelijke universiteit van Amsterdam voor het artsexamen. Gedurende twee jaar genoot zij een extra kinderopleiding. Steekvlam uit kachel (14-4-1962) De textielhandelaar, de heer S. de Jong uit Middenmeer was dinsdagmorgen niet erg gelukkig bij het aanmaken van zijn centrale verwarmingsinstallatie. Een plotselinge steek vlam verwondde hem zodanig aan het hoofd en handen, dat dr. Hoogkamer overbren ging naar het Centraal ziekenhuis te Alkmaar wenselijk achtte. Naar later bleek zijn de gevolgen niet van ernstige aard. 23

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 25