50 jaar geleden In deze rubriek doen wij verslag van feiten en gebeurtenissen die 50 jaar geleden plaatsvonden in de Wieringermeer. Als bron gebruikten wij de Wieringermeerbode, dus in dit geval die van 1962. Botsing door gladde weg. (6-1-1962) De reeks van verkeersongevallen bij het be ruchte kruispunt te Middenmeer, splitsing Amsterdam-Alkmaar, wordt met vaste regel maat voortgezet. Ditmaal waren de vier Duit sers, rijdende in een Volkswagen en komende uit de richting Den Oever de slachtoffers. Door de gladheid van het wegdek slipte de auto van een chauffeur uit Friesland en daardoor botsten de auto's op elkaar. Behoudens een gebroken arm van een inzittende Duitse dame, bleken de overigen er vrij goed te zijn afgeko men. Dr. Hoogkamerverleende de eerste hulp, de politie maakte proces-verbaal op en garage Klare ontfermde zich over de vernielde auto's. Hevige storm richtte veel schade aan. Kreileroord zonder verenigingsgebouw. (13-1-1962) De stormwind, met uitschieters tot 110 km per uur, hield donderdag danig huis boven Noord- Holland. Niet zonder schade aan te richten passeerde dit roerige staartje van een oce aandepressie Wieringen en Wieringermeer. Wieringermeers jongste dorp werd wel. het meest gedupeerd. Een rukwind nam in één keer het halve dak mee van het verenigingslo kaal, een houten gebouw, voorheen gebruikt als directiekeet bij de bouw van het dorp. De onmiddellijk gealarmeerde dienst gemeen tewerken kon de inventaris nog in veiligheid brengen, waarna in samenwerking met het aannemersbedrijf Kingma de nodige voorzie ningen werden getroffen om verder onheil te voorkomen. Burgemeester F. Omta stelde zich persoonlijk van de schade op de hoogte. Voor Kreileroord betekent de schade aan het ver enigingsgebouw veel ongerief; kerkgang en vergaderingen zijn daar nu niet meer mogelijk. In de Bollenstraat waaide nog het dak van een schuurtje. De directiekeet bij de nieuwbouw. R.K. u.l.o.-school te Middenmeer bleek even min tegen het geweld van de storm bestand. Ook de opbouw van latwerk werd uit elkaar ge slagen. De opzichter K. Koeman uit Sijbekarspel, die zich in de directiekeet bevond, werd onder de vallende balken bedolven en moest door enkele werklieden worden bevrijd. Hij bleef ongedeerd. Het broodje gesneden (17-1-1962) Als eerste in de Wieringermeer heeft de heer D. de Jager, eigenaar van de Friese bakkerij te Slootdorp een elektrische broodsnijmachine aangeschaft. Voor de huisvrouw betekent dit, dat zij voortaan het brood gesneden in papieren zakken kan kopen. Bij de huidige schaarste aan huispersoneel stellig een welkome service. Veiligheidsbesluit elektrische schrikdraden. (7-2-1962) Burgemeester en wethouders van Wieringer meer vestigen er de aandacht op, dat hoofden of bestuurders van landbouw, tuinbouw, bos bouw of veehouderij, waarin gebruik wordt gemaakt van schrikdraden, in het bezit moe ten zijn van een door een bevoegd deskundige opgemaakt en geldig bewijs, waaruit blijkt, dat aan het "Veiligheidsbesluit elektrische schrik draden" is voldaan. Betrokkenen zijn verplicht een duplicaat van het bewijs uiterlijk op de derde dag, nadat het is opgemaakt te zenden aan het districtshoofd der arbeidsinspectie, adres Wilhelminastraat 53 te Haarlem. Wieringerwerf 1 februari 1962. Burgemeester en wethouders van Wieringermeer, J.G. Addens, loco-burgem. T. Visser, secretaris. Ouderavond in nieuwe school (14-2-1962) Voor het eerst in het nieuwe schoolgebouw werd vrijdag door de ouders van leerlingen aan de lagere landbouwschool te Slootdorp een avond belegd. De voorzitter van het bestuur, de heer G. P. Kistemaker, kon een groot aantal ouders verwelkomen. 22 Kroniek no. 61, 20' jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 24