was streng, want als ik bijvoorbeeld de fis verkeerd speelde, die moest met de mid delste vinger, riep hij: 'Middelste vinger!' We hadden een muzikale familie. Zo luister den we altijd naar dansmuziek op de radio, na De Bonte Dinsdagavondtrein. Nou, dan werd er gedanst: vader, moeder, Arie en ik. Jelle was nog te klein, die lag al in bed. Bij ons thuis was er altijd muziek.' De fleur eruit 'Tot Arie het ongeluk kreeg, toen was het over. Mijn vader wou niet meer spelen, hij ging wel naar de fanfare, maar in huis wou hij niet meer blazen. De fleur was eruit. Het was natuurlijk ook een hele klap. Het gebeurde op een zaterdag in 1958, Arie was 23 jaar. Hij is te werk gegaan op de dors machine, op zaterdag werkten ze tot twaalf uur. 's Middags zou hij met zijn meisje naar Alkmaar om Sinterklaasinkopen te doen, hier kon je nog niks kopen, maar Arie is niet thuisgekomen. Hij is verongelukt toen hij van de dorsmachine op weg naar huis was op de motor. Op de Oom Keesweg. Van af toen was bij ons de fleur eruit en ook de muziek.' Amstelhof 'In '56 trouwde ik met Henk van den Merendonk. Wij leerden elkaar kennen in Amsterdam, waar ik werkte in de Amstelhof. Toen was het nog een oude mannen- en vrouwenhuis, nu is de Hermitage er geves tigd. Er was woningnood, daarom gingen we inwonen in Amsterdam-Noord. Dat was erg, want de hospita stal koffie van me en liet ons de volledige huur van het huis beta len. Kreileroord werd net gebouwd en mijn vader zorgde dat we daar een huis kregen. Zolang dat niet klaar was woonden we bij mijn ouders in, in de Poststraat. Dat ging perfect, al stond er in dat kamertje alleen een opklapbed, een rotantafeltje en een stoel. Meer kon er niet in.' Poststraat nu 'Vier jaar terug in 2007 zijn de woningen in de Poststraat gesloopt. Als ik naar de fysio-fitness ga kom ik er langs en denk: ja daar was Poststraat nummer 9. Daar heb ik wel wat moeite mee hoor. Die woningen voldeden niet meer aan de eisen. Maar Cindy, mijn kleindochter, woont nu in zo'n huis voor maar 80 euro in de maand. Voor haar hoeft het niet plat.' De familie Bil in 2012 'Mijn vader overleed in 1964 op 53- jarige leeftijd aan kanker. Mijn moeder had toen ze 51 was al een zoon en een man op het kerkhof liggen. Piet, ons jong ste broertje, was nog maar 12 toen mijn vader overleed. Hij woont in Wieringerwerf en was uitbater van de Mariannebar en café Bij de Buren. Ook is Piet actief in het evenement Wieringerwerf op Wielen. Jelle woont sinds kort in Slootdorp, omdat zijn huis in de Torenstraat binnenkort wordt gesloopt. Hij is actief in de herinrich tingscommissie Middenmeer, bestuurslid van de Woonbond Wieringermeer en was lange tijd bij de vrijwillige brandweer. Na mijn trouwen heb ik regelmatig gewerkt in de bar die nu Wendy's Detra Bar heet, maar indertijd van Joepert Blokdijk was. Sinds vier jaar wonen Henk en ik erg naar ons zin op Kroonwaard. In Kreileroord bleven we maar kort, via een duplex in de Lovinkstraat en een eengezinswo ning in de Lelystraat gingen we naar de Beukenlaan, waar we de langste tijd hebben gewoond. Mijn dochters Kitty en Carla wonen ook in Middenmeer, Simone, de jongste woont in Brabant.' Rita Smit 20 Kroniek no. 61, 20e jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 22