Welvaart 'Mijn vader heeft nooit zonder werk gezeten, alleen begin jaren dertig. Meijer had er nog een strop aan toen hij bij een andere baas ging werken. De boeren wilden allemaal mijn vader hebben, maar hij zat ondertus sen bij Van der Meer uit Makkum. Ja, als je er beter van kunt worden... In 1952 werd het vierde kind geboren, mijn broer Piet. Mijn moeder en vader waren niet kerks, maar ze konden altijd wel wat mis sen voor een ander, in de oorlog, maar ook daarna. Zo bracht onze buurvrouw die zes kinderen had, haar man naar het kerkhof in een geleende jas die niet eens dicht kon. Ach, ze was zo arm. Met Sinterklaastijd zei mijn vader tegen ons: jullie krijgen dit jaar de helft minder. Terwijl we al niet veel kre gen, stemden we er meteen mee in. Mijn vader wilde de buurkinderen ook cadeautjes geven. Zo zijn we altijd opgevoed, eigenlijk wel christelijk.' Muziek 'Mijn vader was heel muzikaal, hij speelde ringbas en, hoe heet dat andere ding?, trom bone. En ook nog viool en trompet. Die vi ool daar vond ik niks aan, dat jèèèèèng, jèèèèèng, maar iedereen vond het mooi. Mijn vader was op de Wieringermeerfanfa- re, mijn broer en ik ook. Arie speelde trom pet en ik corhorn. Thuis moest ik oefenen en mijn vader zat erbij met een stokje. Hij Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1 De Wieringermeerfanfare metv.l.n.r.: Achterste rij: 1. Arie Bil 2. Klaas Kok 3. Theo Meindertsma 4. Simon Bil 5. Lou de Graaf Midden: 1. Leen(tje) Looze 2. Wannes de Kraker 3. Piet Ursem 4. Arie Kossen Onder 1. Maarten Vroone 2. Gerrit van Dok

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 21