H toonstellingen te bezichtigen. Het Genoot schap was ook dit jaar aanwezig op de voor- jaarsbeurs in Wieringerwerf, het havenfeest in Middenmeer, het H.I.P. in de bibliotheek met een steeds wisselende tentoonstelling. Voorzitter Rein Kooien heeft namens het bestuur zitting in de commissie "Behoud het Domeinkantoor". 4. Jaarverslag van de penningmeester Onze penningmeester, dhr J. Bos, geeft een uitvoerig overzicht van baten en lasten en bespreekt de balans over 2011. Het jaar wordt afgesloten met een positief saldo van ca. 7800,= 5. Kascontrole De kascontrole commissie, bestaande uit de heren C. Meeuwsen en E. Kerckhaert, heeft de boeken gecontroleerd en in orde bevonden. De heer Meeuwsen bedankt de penningmeester voor het vele werk dat hij dit jaar weer gedaan heeft voor het Genoot schap. De heer C. Meeuwsen is aftredend en zijn plaats wordt ingenomen door de heer D. Kramer. 6. Begroting 2012 De heer A. Kerckhaert vraagt m.b.t. de kosten website, of dit betekent dat een extern bedrijf wordt aangetrokken. Dit is niet het geval, aldus de penningmeester. Dit be drag is begroot voor de eventuele aankoop van kleine apparatuur, die nodig is voor het optimaal functioneren van de site. 7. Uitloting van de leningen Het Genootschap voldoet ook dit jaar weer aan de verplichting de lening in fasen af te lossen. Van de aanwezigen boden de heren J. Slabbekoorn en N. Brugman zich aan de nummers aan te wijzen van de leningen die dit jaar terugbetaald zullen worden. De eige naars van deze waardepapieren zullen hier van binnenkort schriftelijk bericht krijgen. Ook zal dit in de Kroniek bekend gemaakt worden. De voorzitter wijst er op dat bij schenking aan het Genootschap het bedrag fiscaal mag worden afgetrokken. De volgende nummers zijn uitgeloot: 99008, 99021, 99027, 99040, 99065, 99094, 99103 en 99170; de eigenaars van de loten zullen benaderd worden. 8. Bestuursverkiezing Zowel de voorzitter Rein Kooien, als de secretaris Hans Roelofsen, zijn aftredend en herkiesbaar en worden, zonder tegenkandi daten, herkozen. 9. Rondvraag Pier Montsma merkt op dat de adverteer ders van de Kroniek ook wel even bedankt hadden mogen worden. De voorzitter is het hiervan harte mee eens en kan nog meede len dat de meeste adverteerders weer een jaar bijtekenen. Er is momenteel nog adver tentieruimte beschikbaar. 10. Pauze 11. Rekreatiegeschiedenis Ben Tops geeft een uitgebreid overzicht van de rekreatie in de Wieringermeer door de jaren heen. Mede aan de hand van oude beelden kunnen we terugkijken op een interessant en vaak heel leuk stukje geschiedenis. 12. Sluiting De voorzitter bedankt Ben Tops voor zijn bij drage aan deze avond. Ook Pier Montsma krijgt een bloemetje aangeboden voor zijn aandeel hierin, nl. het leveren van de bijpassende beelden bij het verhaal. Tot slot bedankt de voorzitter alle aanwezigen voor hun komst en wenst een ieder wel thuis Hierna besluit de voorzitter de vergadering (LV) Kroniek no. 61, 2oe jaargang, 2012/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2012 | | pagina 10