Mededelingen van het bestuur Jaarvergadering De jaarvergadering zal gehouden worden op dinsdag 28 februari 2012 in de Maaier te Wieringerwerf om 20.00 uur. Na de pauze is er een lezing over de recreatie in de polder, getiteld "Van Tearoom tot Huif kar". Deze lezing, met filmfragmenten en foto's, zal worden verzorgd door Ben Tops. Ook in de werkkampen werd al zorg besteed aan het vermaak van de mens. De werkdagen waren lang en zwaar. Zes dagen in de week. En op de enige rustdag, de zondag, was er altijd een kerkdienst of zelfs meer dan één. Bidden en werken, 'ora et labora', vulden bijna alle tijd. Toch bleven er spaarzame uren over voor andere zaken. Voor het spel, voor de crea tiviteit, voor de lusten. Om al die dingen in goede banen te leiden werd van alles geor ganiseerd: muziek, toneel, kaarten, biljarten, lezen, schilderen, tekenen en dansen. En na tuurlijk ook sport. Eindeloos veel verenigin gen heeft de polder gekend op dat gebied. Vele zijn nog actief, andere zijn opgeheven. Het uitgaan toen (kermis kenden we hier niet, het begrip hangjongeren bestond trouwens ook nog niet) en het uitgaan nu, daar zal het verhaal over gaan. Themamiddag Op zaterdag 21 januari 2012 om 14.30 uur is er weer een themamiddag in het Genoot schapshuis. Als het lukt verwelkomen we die middag een vertegenwoordiging van alle volkstuinverenigingen in de Wieringermeer. Hun verhaal, hun geschiedenis krijgen we te horen. Natuurlijk zal er film en fotoma teriaal te zien zijn van die wereld. Maar ook bijzondere gereedschappen of tuinbonen of krombekken of Eerstelingen. Misschien heeft iemand zijn peultjes al gezaaid. In ieder mens schuilt een tuinder, ieder mens wil zaaien, ieder mens wil oogsten. (De supermarkten zijn niet uitgenodigd.) Voor een ieder vrij toegankelijk. En u weet het....de koffie staat klaar. Website. Er is naar gestreefd om per 1 oktober 2011 met een vernieuwde website te verschij nen. Door allerlei omstandigheden, waar we u niet mee zullen vermoeien, is dit niet gelukt, jammer, jammer. Momenteel, het is nu de 11de van de 11de, is de site uit de lucht en wordt gepoogd de benodigde ver anderingen door te voeren. Hopelijk lukt deze poging en kunt u bij het verschijnen van deze Kroniek, dat zal vlak voor de Kerst zijn, inloggen op de nieuwe website, want eens moet het lukken. In elk geval onze excuses voor het onge mak. Blijft u vooral inloggen: wieringer- meergeschiedenis.nl; de web-redactie zit er klaar voor. Schoonmaken. Net als elk huis dient ook het Genoot schapshuis regelmatig schoongemaakt te worden. U zult wel zeggen bij die tientallen vrijwil ligers die samen het Genootschap draai ende houden zullen er toch wel een paar zijn die handig zijn met dweil en stofdoek. Zeker. Vrijwel de meesten van hen hebben die discipline geheel onder de knie. Maar naast al die uren die ze al in de polder geschiedenis steken hebben ze geen tijd meer om er nog een klus bij te nemen. Of geen zin. Dat is zeker zo begrijpelijk en heel legitiem. Wij zijn op zoek naar enige mannen/ vrouwen, die ons willen helpen. (Hoe meer zielen, hoe meer vreugd en dan kost het u maar een paar uur per jaar!) Kortom: Wie heeft tijd en zin om, met anderen, die schoonmaak op zich te nemen??? Aanmelden bij de secretaris. Tel. 0227-501292 Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 6