zestal kristallen asbakken. Die asbakken, dat kon toen nog. De landdrost van de Noordoostpolder, ir. Minderhoud, brengt als cadeau mee een exemplaar van het nieuwe boek "Wording en Opbouw van de Wieringer- meer". Ook de omringende gemeen ten Anna Paulowna, Medemblik, Opper does, Twisk en Wieringen geven acte de presence: burgemeester Kolff van Wie- ringen biedt namens hen een viertal gebeeldhouwde koppen voor de trap van het Raadhuis aan. Na een dankwoord van burgemeester Omta bezichtigen de aanwezigen het nieuwe gebouw. Opbouwspel Ondertussen hebben de schoolkinde ren zich voor het Raadhuis verzameld. De leiders van de fietsgroepen bouwen met de stukken van de legpuzzel de kaart van de Wieringermeer op een plankier van 5x6 m. Iedere deelgenomen groep ontvangt een boek voor de schoolbibliotheek. Vier winnende groepen krijgen nog een prijs: de Pr.Margrietschool uit Slootdorp de eer ste met als beloning een pingpongtafel met toebehoren; de overige winnaars een medaille. Een zanghulde van de kinderen volgt op deze activiteit. Als besluit van de ochtend, het is inmiddels 12.00 uur, spreekt burgemeester Omta de kinderen toe en overhandigt het Gedenkboek "Wieringermeer 1930-1955", geschreven door Anthonie van Kampen, aan de vertegenwoordigers van de scholen, nl. Corrie Jagtenberg (Chr.School, Wierin- gerwerf), Maartje Jansen (School voor de Vereniging van Nederlands Volksonderwijs, Middenmeer) en LouisSlangen (R.K.School, Slootdorp). De overige kinderen geboren in de jaren 1939 t/m 1947 krijgen de boekjes op school. Sportieve ontmoeting Wieringermeer- Noordoostpolder Afgesproken is dat in het kader van het jubileumfeest allerlei sportverenigingen van beide polders elkaar zullen ontmoeten. In de week voorafgaand aan 10 september worden wedstrijden op het gebied van tennis, bridge, biljarten, schaken enz. afgewerkt. De Wieringermeer heeft dan al een belangrijke puntenvoorsprong opgebouwd: volleybal gaat verloren en schaken eindigt gelijk, maar de overige onderdelen worden gewonnen. Zaterdagmiddag om 13.00 uur verzamelen de deelnemende verenigingen zich op het Smedingplein, met clubvlag of vaandel. Met muziek wordt afgemarcheerd naar het sportterrein aan de Sternstraat. Na het openingswoord van de burgemeester vertrekken de motoren en auto's die deelnemen aan een puzzelrit vanaf de Granpré Moliérestraat en beginnen de overigen met de onderdelen gymnastiek, atletiek, voetbal en een springconcours voor paarden. Bij vrijwel alle onderdelen komt de Wieringermeer als winnaar uit de bus, Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3 De Wieringermeerjeugd tijdens het "Opbouwspel" Burgemeester Omta overhandigt het Gedenkboek aan Corrie Jagtenberg; Dr. Prinsen kijkt toe 33

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 35