Klokgelui Op zaterdag 10 september om 7.00 uur worden de kerkklokken van alle dorpen in de polder geluid ter opening van de herdenkingsdag. Even later rijden herauten te paard door de polder en roepen, onder klaroengeschal, de bevolking op het heugelijk feit te herdenken, dat de Wierin- germeer 25 jaar geleden is drooggevallen. Om 9.00 uur wordt aan de voet van het standbeeld van ir. Lely te Den Oever een bloemenhulde gebracht als eerbewijs aan de schepper van de drooglegging van de Zuiderzeepolder. Daarbij aanwezig zijn o.a. de burgemeester en de dijkgraaf alsmede enkele leden van het Comité 1955. Feest voor de kleintjes Vanaf 8.30 uur worden de kinderen in de leeftijdsgroep van 6-9 jaar van Slootdorp en Middenmeer met bussen opgehaald en naar het feestterrein in Wieringerwerf gebracht. Voor hen is er een sprookjes spel met vele heksen, feeën en kabouters, uitgevoerd door leerlingen van de voormalige Wieringermeerschool van Middenmeer, o.l.v. meester Aalders. Ook een goochelaar en poppenkast staan op het programma. Uiteraard wordt e.e.a. onderbroken voor een traktatie. Oudere kinderen op de fiets De jeugd van 10-14 jaar vertrekt ieder vanuit zijn eigen dorp voor een puzzelrit van plm. 15 km. Verdeeld in groepen vertrek ken de deelnemers om de 5 minuten. On derweg moeten ze "panden" verzamelen die bij aankomst op het ir.Smedingplein worden ingewisseld voor een stuk van een grote legpuzzel. Geheime controleposten onderweg letten op "ordelijkheid en nale ven van de verkeersregels". Om 11.30 uur hebben alle kinderen, ook de kleintjes, zich verzameld op het Smedingplein.Zo'ni5oo! kinderen vertrekken in optocht naar het Raadhuis, onder vrolijke klanken van muziekkorpsen. Opening van het Raadhuis Terwijl de kinderen bezig zijn met hun activiteiten zijn om 10.30 uur een aantal hoogwaardigheidsbekleders bijeen gekomen voor de opening van het nieuwe Raadhuis. Ook veel polderbewoners hebben zich voor het gebouw verzameld. Burgemeester Omta heet o.a. mr. J. Algra, minister van Verkeer en Waterstaat, en de commissaris van de koningin, dr. Prinsen en echtgenote, welkom en geeft een uitgebreide opsomming van de lokaties die als gemeentehuis zijn gebruikt (daarover misschien meer in een later artikel (PPM)), en roemt de architecten Berghoef en Klarenbeek met hun ontwerp, dat voor velen nog wel even wennen is. De commissaris van de koningin krijgt daarna het woord en gaat vervolgens over tot de symbolische ingebruikneming van het gebouw. Welk symbool dat geweest is, is mij niet duidelijk geworden. Na de opening begeven de genodigden zich naar binnen voor het vervolg van het officiële gedeelte. Cadeaux Opnieuw zijn er toespraken die gepaard gaan met de overhandiging van geschenken. J. Lammers van het Comité 1955 maakt het kort en deelt mee dat het geschenk van de burgerij bestaat uit de meubilering en de verlichtingsgarnituren voor de trouwzaal. A. Visser, gemeenesecretaris, biedt na mens het gemeentepersoneel een klok aan; dezelfde klok die nu is te bewonde ren in het Genootschapshuis. Ir. Ovinge, rentmeester, overhandigt namens het Ren tambt en het Heemraadschap een inge lijste foto van het eerste Raadhuis en een Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3 Ir. Ovinge overhandigt een foto van het voormalige Raadhuis aan burgemeester Omta 32

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 34