ia li 11 tt BL Polderdag 1955 In 1950 werd besloten om de 21ste augustus om de vijfjaar te vieren. Daarom nu een arti kel over Polderdag 1955, gehouden op zaterdag 10 september in Wieringerwerf. Deze dag stond in het teken van dr. ir. C. Lely, van sportwedstrijden tussen de Wieringermeer en de Noordoostpolder en van de opening van het nieuwe Raadhuis. Comité 1955 Uiteraard werd voor de organisatie van het feest een jubileumcommissie opgericht, met de nodige subcommissies. Algemeen voorzitter was J. Lammers en voorzitter van het werkcomité G. Smid, beiden oudgedienden in de polder. De sturende kracht bij de voorbereidingen was I. Harshagen, algemeen secretaris van het Comité. Voorafgaand aan de feestdag wordt op woensdag 7 september een persconferentie georganiseerd in Hotel Lely o.l.v. G. Kistenmaker, voorzitter van de perscommissie. Burgemeester Omta en rentmeester Ovinge spreken daar over de karaktertrekken en de ontwikkelingen van de polder en Lammers geeft een toelichting op het feestprogramma. Wieringerwerf versierd De dagen voor het feest heeft Wieringerwerf veel gedaan om feestelijk voor de dag te komen. Vrijwel alle straten hebben hun best gedaan: zo is de Patrijsstraat te her kennen aan getekende patrijzen onder kronen met oranjekleurige lampjes; de Terpstraat aan de winkelzijde is stijlvol versierd met vanen waarop tevens de beroepen van de middenstanders zijn af te lezen en erepoorten roepen de bezoekers een welkom toe; grote gebouwen zoals het Domeinkantoor en de drie kerken, maar ook de Pr. Margriet- school, het nieuwe Raadhuis en panden van middenstanders in de Sternstraat worden met schijnwerpers verlicht; het standbeeld De Maaier baadt ook in het licht en aan weerszijden hebben landbouwers en tuinders op smaakvolle wijze hun producten tentoongespreid. Erepoorten zijn te vinden in de A.C. de Graafstraat met opschrift "Goud na Zout" en in het Fazantdorp met zilver blikkerende vissen in een net met daaronder het graan in goud-geel; de Meeuwstraat had een versiering met erepoorten van dennengroen en bloemen, alsmede grote nationale vlaggen. En overal zag je straten met gekleurde lampjes, papieren slingers en witgekalkte rioolbuizen met daarin gladiolen en andere bloemen. Hetwas bijna jammer om de versieringen naderhand te moeten opruimen. Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3 II Het nieuwe Raadhuis op 12-12-1955 31

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 33