Hoog bezoek in Slootdorp Sint Nicolaas ontbrak het zaterdagmiddag bij zijn intocht in Slootdorp niet aan belang stelling. Namens de zakenclub verwelkomde de heer A. S. Schiere de Sint en zijn zwarte knecht. Het deed de bisschop veel genoegen om direct na aankomst in Amsterdam Slootdorp te kunnen aandoen; een dorp dat nog al eens met een tweede of zelfs derderangs plaatsje genoegen moet nemen. De kinderen waren het meest benieuwd naar de inhoud van vier grote dozen. Sinterklaas zelf deelde hieruit taai en snoep rond. Zoals aangekondigd werden de bejaarden niet vergeten. Snoep en sigaren werden in het "Weerhuisje" uitgedeeld; echter niet zonder een vermaning tot de "kinderen" die het wel eens niet met elkaar eens waren. Namens de bejaarden dankte de heer j. de Geus de Sint voor zijn goede gaven. De kokende mannen te Wieringerwerf Erwtensoep, koffie en pannekoek, dat was het menu dat de "kokende mannen te Wieringerwerf" woensdag op hun eerste "oefenavond" hebben bereid. Een twintigtal mannen, in leeftijd variërend van 20 tot 60 jaar, kwam daartoe bijeen in de nieuwe gemeentelijke landbouwhuishoudschool (wat een juweel van een school! Bij verhindering van de directrice mej. F. Pot werden zij ontvangen door de leraressen H. D. Hoekstra en E. Renkema. Nadat de mannen even een kijkje hadden genomen in de diverse lokaliteiten der school, belandden zij in het praktijklokaal, waar een flink aantal moderne electrische en gaskooktoe-stel- len zijn opgesteld. Daar plaatsten zij zich achterdeze toestellen, maakten directalstudie van de knoppen en de opleiding tot "keukenprins" kon een aanvang nemen! Thalia uitvoering De operettevereniging "Thalia" te Middenmeer is reeds ver gevorderd met het instuderen van de komende operette "Grafin Maritza" van Emmerich Kalman. De mooie melodieën worden keer op keer gerepeteerd onder leiding van dirigent Geerling, terwijl de heer Vóórhaar de regie van deze sprankelende operette heeft. Ook buiten de Wieringer- meerpolder begint Thalia naam te maken, hetgeen overduidelijk mag blijken uit de uitnodiging die de vereniging heeft ontvangen van de RK. Kunstkring te Emmeloord, om daar Grafin Maritza op 3 februari in Het Voorhuys op te voeren. Jeugd ging uit op roof Door een toeval kwam de politie te Middenmeer een serie winkeldiefstallen, gepleegd door een viertal jongens, op het spoor. De jongens waren n.l. hevig aan het sigaretten roken, maar verborgen deze angstvallig toen een politieman naderde. Deze vroeg de jongens naar de herkomst van de sigaretten en al spoedig bleek dat het gestolen waar was. Vooral in de Sint Nicolaasweken maakten zij misbruik van de drukte in de winkels door snoep, maar vooral sigaretten, pijpen en dure gasaanstekers te stelen. De jongens, allen uit Middenmeer en in de leeftijd van 12 tot 13 jaar, bezochten hiertoe tal van winkels. Aquariumliefhebbers Op dinsdag 5 sept. houdt de Aquarium vereniging "De Paradijsvis" haar eerste bijeenkomst in het nieuwe seizoen in gebouw Domi te Middenmeer. Aanvang 8 uur. Voor deze bijeenkomst hebben we de heer Vos uit Middenmeer bereid gevonden een groot aantal mooie kleurendia's van Zuid-Frankrijk, Spanje en Joegoslavië te vertonen. Ook niet leden en belangstellenden zijn van harte welkom. Het wilde zwarte hart. Een van de eerste tot de laatste letter met bont en boeiend avontuur geladen boek. Voor de wereldvermaarde ontdekkingsreiziger Attilio Gatti de afsluiting van zijn 40-jarige zwerftocht door het wilde, zwarte hart van Afrika. Vele foto's verluchten dit boek, waarvan verschillende met levensgevaar genomen. Gebonden, 202 bldz. Tijdelijk slechts f 4.90 Boekhandel Bosker, Hippolytushoef Middenmeer 20 Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 22