gemaakt met teksten als "Jong met kweken begin nen, doet ons natuur bemin nen" of "Geen takken bre ken, maar bomen kweken". Ook de volwassenen zijn aanwezig, onder wie 8 dames die zich in de klederdracht van hun pro vincie van herkomst heb ben gehuld; alleen de pro vincies Overijssel, Utrecht en Limburg zijn (nog) niet vertegenwoordigd. Voorop- gegaan door muziekkorps Crescendo uit Medemblik gaan ze in optocht naar de ophaalbrug aan de rand van het dorp om de hoge gasten af te halen: o.a. minis ter Reymer van Waterstaat; de Wieringermeerdirectie de heren Roebroek, Smeding en Mesu; burgemeester Kolff van Wieringen en an deren van het ministerie. Om half drie zijn ze gear riveerd en na een welkom gaat de hele stoet naar de Brink en gaat het officiële gedeelte beginnen. De eerste boom na de toespraken Op de Brink is een spreek gestoelte gemaakt van stro balen en als eerste neemt burg. Peters als voorzitter van de dorpscommis sie het woord. Uiteraard worden de hoge heren welkom geheten; daarna wordt dank gebracht aan de heren Overdijk en Harshagen voor de technische voorbereidingen en aan juffrouw Olsder als vraagbaak. Ook de hoofden der scholen en het onderwijzend personeel krijgen een pluim. De burgemeester hoopt dat de kinderen liefde voor de natuur mogen krijgen en vraagt hen zorg te dragen voor de bomen die ze zullen planten. Minister Reymer zegt dank voor de uitnodiging, memoreert dat er in de afgelopen tijd veel is veranderd in de Wieringermeer, maar dat er nog een ding ontbreekt: de natuur. Hij verwacht dat de bomen voor de kinderen een blijvende herinnering aan de liefde voor de natuur zullen zijn. Hierna zingen de kinderen enkele ingestudeerde boomliederen o.l.v. meneer Hazeloop en komen 4 in het wit geklede meisjes naar voren met een versierde lindeboom; de minister plant deze in het vooraf gespitte plantgat en Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3 Minister Reymer plant de eerste boom

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 17