Boomplantdag in de Wieringermeer Slootdorp 22-4-1933 De eerste boomplantdagen komen vanaf 1913 slechts sporadisch voor in Nederland. Officieel in elk geval vanaf 1919, toen bij kasteel Doorwerth een rij bomen werd ge plant. In 1923 verschijnt een circulaire van het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Landbouw, waarin gemeenten worden aangespoord om een boomplantdag te organiseren. Langzaam maar zeker verspreidt het verschijnsel van boomplant dagen zich over Nederland. In 1931 voor het eerst in Den Helder: 32 bomen worden daar door schoolkinderen (alleen jongens!!) geplant. En in 1933 is Slootdorp aan de beurt. Het wordt een groots gebeuren. Waarom een boomplantdag? De Wieringermeer bestaat ruim 2 1/2 jaar en in die tijd is er heel wat gebeurd: er zijn huizen gebouwd in Slootdorp en Middenmeer, er zijn wegen aangelegd en schuren gebouwd en de eerste gewassen zijn geoogst. Maar toch geeft de polder nog steeds een troosteloze aanblik, want er is nog geen boom of struik te beken nen. Dat moet veranderen. Een dorpscommissie o.l.v. burgemeester Peters van Medemblik, waaronder een groot deel van de Wieringermeer viel, heeft voorbereidingen getroffen om een boomplantdag te houden in Slootdorp en op 22 april 1933 is het zover. De ontvangst van de genodigden Om half 2 's middags op die zaterdag hebben 250 schoolkinderen uit Slootdorp en Middenmeer zich verzameld bij de Wieringermeerschool aan de Kerkstraat. De kinderen zijn getooid met vlaggetjes en ballonnen en hebben spandoeken .4 Kroniek no. 60,19e jaargang, 2011/3 De optocht met 250 kinderen

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 16