MEDEDELINGEN VAN HET BESTUUR 75 jaar Beursvereniging De jarige Beursvereniging nodigde het Genootschap uit om op hun lustrumfeest (75 jaar Graanbeurs) de geschiedenis van 'Beurs Middenmeer' te laten zien. Op 17 juni werd in de manege aan de Flevoweg een ouderwetse boerenboeldag gehouden voor leden en niet- leden. Het Genootschap stelde filmmateriaal beschikbaar en diepte uit de archieven verslagen, foto's en oude noteringen op. Samen met de mensen van Oude Glorie bouwden we een het fraai historisch overzicht. Veel bezoekers vulden de, zoetjesaan traditionele, prijsvraag in. Zaterdag 2 juli kwamen de winnaars, mevr. Van Dam-Laan, de heren Bouthoorn, Kranenburg, Moors, Van der Weijde en Temmerman, hun prijs in het Genootschapshuis afhalen. Ledenvergadering Op dinsdag 22 november staat de najaarsledenvergadering gepland. Noteert u alvast die datum. Naast enige huishoudelijke zaken zal de aandacht vooral gaan naar de Luchtvaartgeschiedenis van Wieringermeer. Van oorlogsvluchten, sproeivliegtuigen, ULV's, zweefvliegers tot de oefenheli's van De Kooy. Via de krant krijgt u t.z.t. meer informatie over die bijeenkomst. HIP Het Historisch Informatie Punt, kortweg de HIP, brengt deze periode een fraaie tentoonstelling over de geschiedenis van de vrouwenverenigingen in de Wieringermeer. Anders dus dan in de vorige Kroniek werd aangekondigd; die sportzaken houdt u van ons tegoed. Nu graag uw aandacht voor: KVG, Vrouwen van NU en Passage. Samen met het Genootschap hebben zij een interessant overzicht van hun geschiedenis uitgebeeld. Tijdens de normale openingstijden van de bibliotheek kunt u daar altijd gaan kijken. Presentatie Lespakket Beloofd Land Beloofd Land, een meerjarig kunst- en erfgoedprogramma in de Wieringermeer, heeft in het tweede jaar van dit programma voor de basisscholen een lespakket samengesteld met als titel "Dit is nu onze polder". De deelnemende scholen kregen een kist met diverse materialen en hulpmiddelen, waaronder een camera, kaartjes van de jaargetijden met bijpassende kleurvoorbeelden en plattegrond van de Wieringermeer. Groep 7 van de deelnemende scholen is hiermee aan de slag gegaan en de eerste resultaten hebben we tijdens een informatiemiddag kunnen bekijken. Heel verrassend was het om te zien hoe de kinderen het landschap zien en er hun eigen creativiteit op los laten. De door Beloofd Land uitgenodigde deelnemers aan deze middag werden ook aan het werk gezet en onder leiding van Gerrit Bosma, beeldend kunstenaar, ontstonden op het erf aan de Waardweg een aantal originele werkstukken die gemaakt werden van de daar aanwezige situaties en materialen. Wat je met "waardeloos" materiaal allemaal kunt doen moet je echt leren zien. Een heel interessant project dus.(Lenie Visser-Geers) Tentoonstelling 70 jaar gemeente Wieringermeer Uitgaande van een tijdige behandeling in de Eerste Kamer kan gesteld worden dat we bij het verschijnen van Kroniek 59 nog 4 maanden in de gemeente Wieringermeer wonen. De tentoonstelling die nu in het Genootschapshuis te zien is omvat dus eigenlijk al bijna onze gehele gemeentelijke 4 Kroniek no. 59, 19e jaargang, 2011/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 6