Voorde optocht op de foto; v.l.n.r. mevr. en dhr Schipper, mevr. E.J.Bakker-Waiboer, dhr. en mevr. van Vilsteren, NN, NN, mevr. en dhr. Feitsma, NN, NN, mevr. en dhr. Stegeman (foto Heka, Alkmaar) enkelspan- en tweespanpaarden beoordeeld. Ook paarden van het Gronings en Gelders type werden gejureerd, 's Middags gaven de "Wieringermeerruiters" verscheidene demonstraties ten beste en werd begonnen met de voorwedstrijden voor de Nationale Kampioenschappen der Koninklijke Federatie van Landelijke Rijverenigingen. Omdat deze kampioenschappen over twee dagen werden verdeeld moest voor onderdak van ruiters en paarden gezorgd worden; daarbij werd de hulp ingeroepen van de VVV-Wieringermeer. Voetbalwedstrijd De donderdag werd besloten met een voetbalwedstrijd tussen Flevo en Sportclub Emmeloord. De wedstrijd trok niet al te veel toeschouwers, hoewel er zeer goed werd gespeeld. De beide polders deden niet voor elkaar onder: de cijfers bleven op 3-3 steken, na verlenging. Kampioenschap landelijke rijverenigingen Op vrijdag 8 september wordt het vervolg op deze kampioenschappen geopend met een Caroussel-demonstratie, uitgevoerd door 61 leden van de Koninklijke Federatie. Daarna worden de nationale kampioenschappen voor springruiters afgemaakt. Ook worden nog dressuurwedstrijden gehouden en een zgn. Geluk-Springconcours. De middag wordt afgesloten door een parade van alle deelnemende verenigingen, o.l.v. parade commandant Fl.Smid te Middenmeer. Voorafgegaan door het uit 20 man bestaande Trompettercorps van de Federatie reden de achttallen in galop over het terrein. Langs de vier zijden van het veld werd gedefileerd, waarna een steeds nauwere cirkel werd gemaakt. In het midden van het terrein ontstond een op het oog onontwarbare kluwen van honderden paardenvoeten, maar uiteindelijk werd een keurig carré gevormd en kwamen de achttallen met hun instructeur rechthoekig voor de tribune uit. Zo waren de bezoekers getuige van het beste wat er in Nederland op het gebied van de Landelijke Ruitersport wordt gepresteerd; het waren onvergetelijke dagen. Sterrit Op de slotdag van de Polderherdenking 24 Kroniek no. 59, 19e jaargang, 2011/2

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 26