1 februari 1961 Er is in Kreileroord geen ijsbaan aangelegd, maar toch is de jeugd op de schaats geweest. Een stukje laag gelegen grond naast het verenigingsgebouw stond in deze natte periode steeds blank. De jeugd vermaakte zich kostelijk, tot ergernis van vele ouders. Toen de vorst inviel werd het een klein ijsbaantje. Zo kwam de verenigingsraad op het idee B. en W. te vragen of er meer water op mocht spuiten. Dit college verleende alle medewerking en al is de pret dan kort geweest, Kreileroord had een mooi ijsbaantje. En niet alleen de jeugd, ook ouderen genoten van de ijssport. Advertentie De bewoners van Wieringerwerf van februari 1936 danken de "Zakenclub Wieringerwerf" heel hartelijk voor de hulde, hun gebracht op 1 februari I961 in de vorm van heerlijke taarten. De Pioniers. Een lagere technische school te Wieringermeer (11 februari 1961) Elders in dit blad treft men een advertentie aan betreffende de aangifte van leerlingen voor de lagere technische school te Wieringerwerf. Stellig zal deze mededeling velen tot voldoening stemmen. Wij kunnen het ons namelijk voorstellen dat het voor ouders van toekomstige leerlingen een geruststelling is te weten dat het voor hun kinderen die lager technisch onderwijs willen volgen niet meer nodig zal zijn om dagelijks een betrekkelijk verre afstand af te leggen. Wij hopen dan ook dat deze geslaagde poging tot gevolg zal hebben dat er een bloeiende l.t.s. zal komen. 18 februari 1961 Bij de Dienst Luister- en Kijkgelden zijn in de afgelopen zeven weken bijna 50.000 nieuwe televisietoestellen geregistreerd, gemiddeld ruim 1000 per dag. Op 1 februari bedroeg het totaal aantal 833.901 tegen 801.448 op 1 januari j.l. In totaal werden in januari dus 32.453 t.v-ontvangers aangegeven, d.w.z. bijna 20 procent meer dan in januari 1959, de maand die met 27048 geregistreerde toestellen tot dusver de grootste groei te zien gaf. 17 februari 1961 kan een mijlpaal genoemd worden in de geschiedenis van de Wieringermeer. Deze datum zal namelijk geboekstaafd worden als het begin van de industrievestiging in deze eerste Zuiderzeepolder. Op deze dag werd de door de gemeente gebouwde industriehal aan de Havenweg te Wieringerwerf, waarin de Nederlandse Machinefabriek "Alkmaar" N.V. een nevenbedrijf heeft gevestigd, geopend. 4 maart 1961 Onder leiding van Mevr. M. Groenenboom- Noordzij kwamen de Dames van de N.V.E.V.-Wieringermeer bijeen. Mevr. G. van Hoeve-Feikes hield het eerste 10 minuten electriciteitspraatje. De handklutser nam zij hierbij als thema. Voor dames die een hekel aan het vermoeiende kloppen hebben is dit een ideaal hulpmiddel. Zij moeten het toestel in de hand houden en dus wel aan een goede werkhouding denken. Kies bij aanschaf het product van een gerenommeerde fabrikant. Het apparaat moet een goed snoer en contactstop hebben. Twee dames van het P.E.N. die naar Wieringerwerf waren gekomen vulden dit praatje aan met ervaringen uit hun praktijk. 22 april 1961 Het comité dat de jaarlijkse trip voor de oudste inwoners van de Wieringermeer organiseert, heeft vergaderd om de reis-1961 te bespreken. In principe is besloten om op dinsdag 13 juni het reisje te maken. De geldmiddelen voor deze reis moeten echter nog worden verkregen. Het gemeentebestuur heeft vergunning verleend voor het houden van een collecte in de periode van 15 t/m 19 mei. Gezien de ervaringen in de voorgaande jaren heeft het comité het volste vertrouwen dat ook nu de bevolking van Wieringermeer weer op dezelfde spontane wijze terzake haar medewerking zal verlenen. Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 37