maar ook agrarische tentoonstellingen in de hal. Een echte ambtenaar heeft hij zich nooit gevoeld. Omdat hij volop plezier beleefde aan zijn werk pakte hij alles aan. Vaak werd hij gevraagd om openingen te verrichten van exposities variërend van de vogelvereniging tot die van de Fotoclub Het Derde Oog in de kelder van het Domeinenkantoor. Ook bij bijzondere sportevenementen was hij van de partij. Een goede verstandhouding met de wethouders leverde het nodige voordeel op. Met Piet Terpstra bijvoorbeeld toog hij een jaar lang elke maandag naar Kreileroord om zitting te houden in het dorpshuis. Omdat Ellermeijer ook deel uitmaakte van landelijk overleg op het gebied van sportaccommodaties maakte hij in Haarlem kennis met een nieuwe type voetbal kleedkamer met een kantine erbovenop. Dit concept werd ook hier met enthousiasme omarmd en gerealiseerd in Wieringerwerf en daarna in Slootdorp bij CVW. Indicatiecommisie In het kader van de maatschappelijke dienstverlening gaf Ellermeijer de aanzet tot hetvormen van een brede indicatiecommissie die bestond uitafgevaardigden van gemeente, de artsen, Lelypark, maatschappelijk werk, wijkverpleging en gezinsverzorging en de directeur van Magnushof. De commissie functioneerde uiterst doeltreffend waar het ging om zorgaanvragen van bewoners die niet meer zelfstandig konden wonen of voor wie voorzieningen moesten worden getroffen om zelfstandig te kunnen blijven wonen. Ook indiceerde de commissie voor plaatsen in verzorgingshuizen, waaronder Lelypark en verpleeghuizen. Spijtig was het dat 'door de politiek' de plaatselijke indicatiecommissie moest wijken voor een regionale commissie. Er viel echter niet te ontkomen aan de trend alles samen te voegen tot een groter verband. In dezelfde tijd kwam de Raad van Zorg. Een belangrijke prestatie was de bouw van voorzieningencentrum De Kroon in Middenmeer. Het centrum voorzag in faciliteiten en dagopvang voor ouderen. Ondanks dat er veel gebruik van werd gemaakt konden de faciliteiten niet behouden blijven, mede doordat de provincie de financiële steun introk. Oude Beurs In de tijd van Tonegido werd de beurszaal in Middenmeer gebruikt voor de toneeluitvoeringen. De zaal was er echter geheel ongeschikt voor. Een blind paard kon er volgens Ellermeijer geen schade doen. De wens ontstond om dit gebouw te renoveren en geschikt te maken voor culturele evenementen. In 1974 werd een commissie opgericht die kwam met een eerste exploitatieopzet. Naast subsidie - de gemeenteraad zegde honderdtwintig duizend gulden toe - zou een flink bedrag uit de gemeenschap moeten komen en garanties voor eventuele tekorten. De Stichting Oude Beurs werd opgericht en slaagde erin de ontbrekende vijfenvijftigduizend gulden uit diverse bronnen bij elkaar te krijgen. In de jaren die volgden vond een groot aantal Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 inzending op een tentoonstelling voor lokale kunstenaars

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 33