Meester Ellermeijer eerste cultureel AMBTENAAR VAN GEMEENTE WlERINGERMEER Door: Peter Appelman t Contacten leggen en clubjes oprichten. Daarin school de kracht van 'meester' Leo Ellermeijer. Twintig jaar geleden nam hij afscheid als chef van de afdeling CRM van de gemeente Wieringermeer. Een gouden medaille uit handen van burgemeester Knorr en lovende woorden vielen hem ten deel, als blijk van waardering voor zijn verdiensten op het gebied van sport, kunst en cultuur. In de sfeervol ingerichte keuken van zijn woning aan de Brink in Slootdorp vertelt hij over zijn leven en werk. Voor velen is het nog altijd 'meester' Ellermeijer. Ondanks dat hij inmiddels tachtig is, lijkt hij nauwelijks veranderd. De karakteristieke haardos en baard zijn grijs geworden, maar het statige postuur en opgewekte humeur zijn onveranderd gebleven. Leo werd geboren in Amsterdam en groeide op als enig kind in een harmonieus gezin. Zijn jeugdjaren vielen voor een deel in de oorlog. Een periode die hem nog steeds met afgrijzen vervult als hij eraan terugdenkt. Hij praat er liever niet over. Na de HBS (Hogere Burgerschool), en de Kweekschool (onderwijzersopleiding), vond hij werk op een lagere school in een typische volksbuurt in Amsterdam. De jonge onderwijzer won het vertrouwen en respect van de leerlingen en de ouders, merendeels afkomstig uit zwakkere sociale milieus, door veel aandacht te besteden aan persoonlijke contacten. Huisbezoeken bleken dikwijls een schot in de roos. Evenals het spontaan invallen voor een gymles aan een groep hevig mopperende huisvrouwen wier eigen gymleraar onverwacht niet kwam opdagen. Persoonlijk contact met 'Jan en Alleman', de mensen waarderen en hun eigenwaarde Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 Creakring in het Crevogebouw (Dukdalf) o.l.v. Wil Wig bout (2e van limks) 28

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 30