30-ers en 40-ers. Tussendoor zorgt Soli voor muzikale klanken terwijl de geluidsinstallatie van Nipshagen goede diensten bewijst. Als vanouds eindigde het middagprogramma met de 2ooom-loop. 's Avonds verwelkomt Dr.Hoogkamer van de Poldercommissie de gemeenteraad met aan het hoofd Ir.Smeding als burgemeester van de Wieringermeer. Bijna 2000 mensen genieten vervolgens van de buitengewone ruiterkunsten van de Djiguiten-Kozakken. O.a. wordt in volle galop door een brandende stromassa gereden. Ook Soli treedt weer op; zoniet de Wieringermeerfanfare, omdat hen een onkostenvergoeding geweigerd was, "terwijl er wel veel geld aan medewerkenden van buiten wordt besteed", volgens voorzitter Glabbeek. zaterdag 15 juli 1939 Na jarenlange bezwaren uit de landbouwkringen is besloten de Polderdag niet meer in de drukke oogsttijd te houden. Besloten wordt het dagprogramma in Slootdorp te programmeren en het avondprogramma in Middenmeer. Overigens na protest van de Slootdorpers, met name de Middenstand. Om 13.30 uur begint de Optocht door Slootdorp vanaf de RK-kerk. Volgens de Wieringer Courant viel het aantal deelnemers tegen, terwijl het vlagvertoon in het dorp heel mager was. Om 15.00 worden de volksspelen gehouden; veel hindernisspelen met "kuipsteken" als meest hilarisch onderdeel. De 20oom-loop door Slootdorp besluit het middagprogramma. Enkele buien zorgden voor onderbreking, evenals het optreden van Soli. De Wieringermeerfanfare deed weer niet mee, maar dit jaar vanwege een sterfgeval. Gratis bussen vanuit Slootdorp en Wieringerwerf zorgen ervoor dat 1200 mensen in Hotel Smit bijeen komen voor het avondprogramma. Na enkele officiële plichtplegingen kan men genieten van het gezelschap Tholen en van Lier, dat het publiek de hele voorstelling weet te boeien. Het filmpje, opgenomen tijdens de middagspelen, arriveert door pech onderweg ver na middernacht en zal t.z.t. alsnog vertoond worden. Ook dat jaar is er weer een actie van de Vereniging voor Huisverzorging. 1940 In verband met het komende 10-jarig bestaan van de Wieringermeer besluit de Poldercommissie het feest te plannen op 2 en 3 juli. In een voorlopig programma is in elk geval zeker dat een der dagen in het teken van het paard zal staan. Op 1 juni 1940 staat in de krant dat "wegens de tijdsomstandigheden dit jaar geen polderdag zal worden gehouden". Pas in 1950 zal er weer een Polderdag in de Wieringermeer worden gehouden, maar daarover meer in de volgende Kroniek. Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2011/1 1935: De Slootdorpse kinderen komen weer terug van Middenmeer

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 23