Toch genieten zeker 1000 aanwezigen van het zaklopen en het touwtrekken enz. op het sportveld achter het gymlokaal. Hoogtepunten zijn de paardennummers: ringsteken en een Tatly-ho. Een echte paardenliefhebber kan u vertellen hoe zoiets in z'n werk gaat. De middenstand heeft dit jaar gezorgd voor een etalagewedstrijd en tussen neus en lippen door komt de minister van Waterstaat, deze keer dhr Van Buuren, tezamen met Smeding en enkele hoofdambtenaren ook even kijken. Onofficieel, eigenlijk waren ze op excursie. Dit had in elk geval als voordeel dat er geen ellenlange toespraken waren. De avond wordt uiteraard weer muzikaal omlijst door de Fanfare en Soli. Op tribunes, gemaakt van strobalen, genieten 1200 bezoekers van de veelzijdige conferencier Alex de Haas, die afwisselend amusant en ernstig optrad. Na het vuurwerk was er bal na "in een stampvol Hotel Smit te Slootdorp, waar dansen schier onmogelijk was". zaterdag 20 augustus 1938 Wieringerwerf mag dit jaar de Polderdag organiseren. Middenmeer was eigenlijk aan de beurt, maar heeft in het voorjaar al enkele feesten gehad en krijgt bovendien in september het feest rondom het regeringsjubileum. Het weer in de week voor het feest is guur en winderig, maar op zaterdag knapt het op en 's middags breekt zelfs de zon door. De arbeiders van de Cultuurmij krijgen vanaf 13.00 uurvrij en men hoopt dat het particulier landbouwbedrijf dat ook zal doen. De middenstand adverteert volop voor het feest, heeft de etalages versierd en is op het feestterrein aanwezig met een grote consumptietent met diverse kramen voor dranken en etenswaren. De Vereniging voor Huisverzorging, met als doel hulp verlenen aan gezinnen bij ziekte van de moeder, organiseert een oliebollendag, verkoopt 6400 oliebollen met een bruto opbrengst van fl 159,68 maar kon niet voldoen aan de vraag. Vanaf 3 uur zijn er de gebruikelijke volksspelen op het sportterrein, waarbij de hinderniswedstrijd voor auto's veel belangstelling trekt evenals de veteranenwestrijd tussen Kroniek no. 58, 79e jaargang, 2077/7 1935: Alle kinderen bij elkaar in Middenmeer, velen verkleed; Jan en Jan zijn nog net te zien links 20

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 22