op het schoolplein van goochelaar Palma en van het mooie weer. De ongeveer 1000 arbeiders in de polder hebben om 12.00 uur vrij gekregen met behoud van 5 uur dagloon, zodat ze vanaf 14.00 uur mee kunnen doen met de feestelijkheden. De Wieringermeerfanfare treedt op en ookdeChr.MuziekverenigingSoli Deo Gloria. Er zijn behendigheidswedstrijden voor motoren en Caterpillar-tractoren, er is een acrobaat en tussendoor komt de minister van Waterstaat jhr mr van Lidt de Jeude op bezoek. Een uur lang moet het publiek in de brandende zon naar de toespraken van burgemeester Peters van Medemblik, de minister en ir.Smeding luisteren. Volgens de Helderse Courant "hadden de kolonisten bitter weinig aandacht voor de vele woorden tot hen gericht". Gelukkig wordt het programma voortgezet met een optreden van verscheidene ruiterverenigingen uit de omgeving en de bekende 20oom-loop is het begin van het avondprogramma. Die avond zijn ook de muziekverenigingen weervan de partij en de gymnastiekvereniging (W.M.T.?) treedt eveneens op. Voordrachtskunstenaar Jan van Riemsdijk vult de avond met liedjes en voordrachten onder begeleiding van piano en harmonica. zaterdag 22 augustus 1936 Hoera, Wieringerwerf mag voor het eerst de Polderdag organiseren. Niet dat het programma veel afwijkt van andere jaren, want ook deze keer zijn er de bekende volksspelen zoals hindernisloop en touwtrekken. Aardig is de estafette-loop waarbij de letters van het woord WATER aan de overkant veranderen in die van TARWE. Ook het tonsteken is heel plezierig om naar te kijken, vooral als een deelnemer een emmer water over zich heen krijgt. De arbeiders van de Cultuurmij mogen om 14.00 uur stoppen met werken. Een Waco- bus brengt de inwoners van Slootdorp en Middenmeer naar het feestterrein aan de Raadhuisstraat (nu Granpré Molière) en de feestelijkheden worden opgeluisterd door de Wieringermeerfanfare en Soli Deo Gloria. Er zijn weer kraampjes opgesteld voor de hap en de snap en voor grammofoonmuziek tussendoor is ook gezorgd. 's Avonds wordt begonnen met de 2ooom-loop, zijn de muziekkorpsen weer aanwezig en verzorgt de fam. Hoffman (bekend van de radio) voor zang, declamatie in dialect en gecostumeerde optredens. Het slotnummer van het vuurwerk heeft als tekst "Anno 1930-1936" en zo heeft ook Wieringerwerf z'n Polderdag gehad. zaterdag 21 augustus 1937 De Wieringermeerdirectie wil eigenlijk af van de eindverantwoordelijkheid voor de organisatie van de polderdagen en stelt dat e.e.a. een taak van de bevolking is. Zo komt er een Permanente Commissie die zich met deze zaak zal bezig houden. Slootdorp is aan de beurt en op de Polderdag staan er versierde erepoorten klaar om de bezoekers te ontvangen voor de verschillende volksspelen met o.a. gekostumeerd voetbal tussen personeel van de Cultuurmij en het Domeinkantoor. Zo lopen er bijvoorbeeld een bruine beer met begeleider en verschillende indianen over het veld. Voor het eerst sinds tijden is het guur weer op de Polderdag. Kroniek no. 58, 19e jaargang, 2017/1 *935Jan Blijdorp en Jan Kloosterman als schoorsteenvegers 19

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2011 | | pagina 21