J.A.M. PATER Terug in de tijd met Sint en Piet Bouwkundige Ontwerpen en Constructies Om een beeld te krijgen van de viering van het Sinterklaasfeest bij de - divers samengestelde Wieringermeerbevolking - heb ik enkele oudere bewoners geïnterviewd. Allereerst ben ik op bezoek geweest bij het echtpaar J. Feller in Slootdorp. De heer Feller is geboren in Enkhuizen en opgegroeid in Venhuizen. Zijn herinneringen aan het Sinterklaasfeest uit zijn kindertijd zijn wat vaag: "Je vond wel eens een "fopperrijtje" in je sok of schoen 's morgens voordat je naar school ging". Ook weet hij nog dat "we wel bij de schoorsteen gingen zingen, en dat er altijd wel een wortel of wat hooi voor het paard bij ging". Wat hij ook nog goed weet is dat er af en toe plotseling een handje pepernoten de keuken of woonkamer in werd gegooid Hoe vierden jullie pakjesavond? "We hadden geen pakjesavond. Op de avond van 5 december mochten we ons stoeltje bij de haard zetten en dan ging je 's morgens gauw kijken wat erop lag. En ik was altijd extra benieuwd, want ik ben ook nog jarig op 6 december!" Welke cadeautjes kunt Uzich herinneren? "Nou, dat was altijd maar één ding, hoor. Een treinbaantje of gebruikt speelgoed dat mijn vader dan opgeknapt had. Ik weet nog dat ik een autootje met een "versnellinkie" kreeg: nou dat was wel iets bijzonders. En mijn zussie - die tien jaar jonger was - kreeg klompies. Dus het waren ook wel gebruiksartikelen". Mevrouw Feller komt oorspronkelijk uit Andijk en heeft uit haar kindertijd geen aanvullende herinneringen maar vertelt wel enthousiast over de verkeringstijd en de tijd dat de kinderen nog klein waren. "Opa en oma kwamen altijd pakjesavond meevieren en de volwassenen moesten dan altijd rijmen en surprises maken. Oma breide voor de kinderen sjaals, een muts, sokken of een trui. Ik weet ook nog dat ik eens een strijkplank kreeg die helemaal aangekleed was als pop, en jij, Jaap, kreeg een pechlamp uw adres vocrr» architectonische ontwerpen, berekeningen tbv bouwconstructies, EPV, vuurbelastmg en brandoversLag restauratie van monumenten, kleur-adviezen bouwkosten ramingen, toezicht en lat begeleiding Dorsmolen 2, 1771 PA Wieringerwerf T.0227-603278 - M.06-22488491- www.jampater.nl Kroniek no. 57, 18e jaargang, 2070/3 ,0

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 12