al die dozen leidde ook tot een lichte vorm van wanhoop. Want hoe werk je die gigantische berg op een ordentelijke manier weg en wie heeft er tijd voor? Nu is de apparatuur bedrijfsklaar dus rest slechts de vraag: wie wil die taak op zich nemen. De huidige archiefgroep kan die opdracht er niet bij nemen. Wij zijn dus op zoek naar een paar mensen die het digitaliseerwerk voor de archiefgroep op zich willen nemen. Bent u min of meer bedreven met een computer, bent u een nauwkeurige werker, bent u enigszins thuis in onze polder en heeft u regelmatig tijd om naar het Genootschapshuis te komen dan (nodigen wij u van harte uit) verzoeken we u zich aan te melden bij de secretaris: Hans Roelofsen, 0227 901292. De week van de geschiedenis 16 oktober start de 'Weekvan de Geschiedenis'. Vorig jaar heeft het Genootschap ook meegedaan aan die landelijke geschiedenishappening. Toen stonden Oorlog en Vrede centraal. Wij hebben daartoe een themamiddag georganiseerd waarin de voedseltochten naar de Wieringermeer aan bod kwamen. Het werd een indrukwekkende bijeenkomst. Dit jaar gaat het over 'Land en Water'. Een onderwerp waar wij als Wieringermeerders eigenlijk niet omheen kunnen. Ooit in een ver verleden waren we land. Toen zijn we eeuwenlang Zuiderzee geweest. In 1930 werden we polder. Vijftien jaar later waren we weer water. Niet lang die keer maar wel geheel geruïneerd. En toen we weer volop droog lagen begonnen van diverse kanten heel voorzichtig plannen op te borrelen om hier of daar weer een stukje land te gaan veranderen in water. Kortom het onderwerp water-land leeft hier hevig. Het Genootschap wil de gelegenheid die de 'Weekvan de Geschiedenis' biedt benutten om de Land/water-strijd te belichten. Project Beloofd Land Inmiddels is de derde tentoonstelling te zien in het Beloofd Land-huis voormalig Domeinkantoor) met werk van Kunstkring Meerkunst Wieringermeer, met films over bewoners en foto's en teksten van basisschoolleerlingen. Er zijn verhalen te beluisteren rond het thema "Weg van de Wieringermeer", in twee betekenissen. Vanaf 11 september start een nieuwe tentoonstelling "Meer monumenten", lopend tot 24 oktober. Foto's van het Domeinkantoor (met mensen erop of erin, niet alleen het gebouw!) worden hiervoor gevraagd. Nog een oproep: Welke plek of welk gebouw in de Wieringermeer verdient een monumentale status? Stuur uw reacties (met argumentatie en verhaal) naar info@beloofdland.nl Voor meer informatie over dit project kunt u terecht op www.beloofdland.nl Openingstijden Genootschapshuis Het Genootschapshuis aan de Brugstraat no. 11 in Middenmeer is iedere zaterdagmiddag voor publiek toegankelijk van 14.00 - 17.00 uur. Eveneens bent u welkom op afspraak, bijv. b.g.v. een familiereünie. Ter plekke kunt u de archieven inzien en eventueel kopiëren, (a 0,10 per stuk). Meenemen naar elders, zult u begrijpen, is niet toegestaan. Kroniek no. 56, 18e jaargang, 2010/2 5

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 7