ondernemer zelfstandig werd, ben ik gaan investeren in Beentjes BV in Wieringerwerf. Dankzij de aanschaf van eigen materieel en de uitbreiding van opslag werk en kantoorruimte werden we een veel beter geoutilleerd bedrijf dat klaar was voor echte groei. In tien jaar tijd verdubbelde het aantal medewerkers van 16 naar 33 en slaagden we erin de omzet bijna te verdrievoudigen. En dat terwijl het begin jaren tachtig een moeilijke periode was in de bouw. terrein vestigden. We zitten er nog steeds naar volle tevredenheid en we hebben de werkplaats van weleer door de jaren heen steeds verder kunnen uitbreiden". Zelfstandig verder Het karakter van het aannemingsbedrijf veranderde door de groei van werkzaamheden en medewerkers. Jaap Beentjes en zijn broer Frans bleken over de grootste ambitie en gevoel voor bedrijfsontwikkeling te beschikken. In goede harmonie besloten de drie andere broers zich terug te trekken en de aansturing overte laten aan Jaap en Frans, die in 1981 directeur werden van respectievelijk de vestiging in Wieringerwerf en de vestiging in Heemskerk. „Vanaf het moment dat ik als Familiebedrijf Jaap Beentjes kijkt met gepaste trots terug op die periode, niet in de laatste plaats omdat zijn zoons Sjaaken Martin succesvol leiding gaven aan het bedrijf toen hun vader te kampen kreeg met gezondheidsproblemen. „De jongens waren al actief in de zaak, maar hebben het werk heel goed opgepakt toen ik er in 1986 voor langere tijd uit raakte. Ik besefte dat ik na die ziekteperiode niet meer voor honderd procent terug kon komen. Totdat ik in 1993 vervroegd met pensioen ging ben ik steeds meer op de achtergrond gaan werken. Ik kon de zaak met een gerust hart overlaten aan Sjaak, nu algemeen directeur en Martin die zijn broer als een soort "chef de bureau" in de bedrijfsvoering ondersteunt." Ook een derde zoon Johan Beentjes en schoonzoon Dennis Voogel werken in de zaak. Beentjes is dus nog steeds een echt familiebedrijf. In de regio heeft het bedrijf een goede naamsbekendheid. Vakwerk en goede relaties met klanten staan hoog in Kroniek no. 56, 78e jaargang, 2070/2 De Alkmaarse brug is gerealiseerd 30

Kroniek Historisch Genootschap Wieringermeer | 2010 | | pagina 32